Diziler büyük değişime uğrayacak Uyeol11

Join the forum, it's quick and easy

Diziler büyük değişime uğrayacak Uyeol11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diziler büyük değişime uğrayacak

oslemmsemiz
    oslemmsemiz
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 1699
    İş/Hobiler : ÖĞRENCİ
    Lakap : DeNgEsİz

Diziler büyük değişime uğrayacak Empty Diziler büyük değişime uğrayacak

Mesaj tarafından oslemmsemiz Perş. Ekim 28, 2010 5:26 pm

Karadağlar, Doktorlar ve Artık Büyüdüm'le sezona iddialı bir giriş yapacak olan Medyapım'ın ortaklarından Fatih Aksoy, televizyon dünyasının gidişatından, beğendiği oyunculara, Mehmet Ali Erbil'in gafından, çocuklarına kadar birçok konuda Günaydın'a konuştu.

Medyapım'ın ortaklarından Fatih Aksoy, alanının en başarılı isimleri arasında... Hemen akla gelen "Dadı", "Belalı Baldız", "Hürrem Sultan", "Buzda Dans", "Popstar" ve "Hülya Avşar Show" gibi çok sayıda dizi ve programa imza atan Aksoy şu günlerde yeni projeler için kolları sıvamış durumunda. Aksoy’la projelerini ve televizyon dünyasını konuştuk..

Yeni projeleriniz neler?

Fatih Aksoy: "Artık Büyüdüm" dizisini çekiyoruz. Vahide Gördüm oynayacak. Diğer oyuncular önümüzdeki günlerde belli olacak. "Karadağlar" dizisi var. Başrolünü Erdal Özyağcılar'ın oynadığı bir dizi... "Doktorlar"ı tekrar hazırlıyoruz. Eski kadrodan Kutsi ve Yağmur Atacan var. Onların dışında kadroyu yeni isimlerden oluşturacağız. Son dönemlerin en başarılı isimlerinden Nergis Öztürk olacak. "Arka Sokaklar"dan ayrılan İlker İnanoğlu da "Doktorlar"da oynayacak. "Dadı"yı tekrar çekeceğiz.

Eski bir dizinin yeni bir kadro ile çekilmesi sizce risk mi?

Fatih Aksoy: Bunun çok örneği var. Örneğin "Dallas"ı tekrar yapacaklar. Bu, dünyada yapılan bir uygulama, bazen tutar bazen tutmaz. Türkiye’de "Çocuklar Duymasın" yine başarılı oldu. "Dadı"yı ise başka bir kadroyla yeniden yapacağım.

Son 10 yıla bakıp ekranları değerlendirdiğinizde ne gibi farklılıklar görüyorsunuz?

Fatih Aksoy: Bundan 10-15 yıl önce bir Türk yazarının Tanzanya'da, Endonezya'da kitabı basılsa gazetelere haber olurdu. Bir Türk filmi veya dizisi satılsa haber olurdu. Bence 1980'den sonra iktidarlar Türkiye'yi gerçekten başka bir yere taşıdılar. Hiçbirini ayırmadan söylüyorum. Turgut Özal'la başlayan bir ivme söz konusu. Türkiye yaptığı dizilerle gündemde. Doğu Avrupa'da, Asya'da, Arap dünyasında, bütün bölgeyi Türk yapımcılar domine ediyor.

Televizyon dizilerinin hayatımıza bu kadar girmesi normal bir şey mi?

Fatih Aksoy: Normal... Çeşitlilik yok ne yazık ki. 20 dakikada bir reklam yayınlayacaksınız. Bundan dolayı televizyoncular 85 dakika dizi modeli yarattılar. O zaman dizinin beş kuşak özeti, bir kuşak reklam. Normal şartlarda saat 20.00'de başlayıp, 23.00'te biten dizi olmaz. Yok böyle bir şey. Bütün gece televizyon izleyip yatacaksınız. Ne karınızla ne çocuğunuzla bir sohbet fırsatınız olacak. Bu model tuhaf bir model, Batı ülkelerinde örneği yok.

Saat başı bir program vardır. 90 dakikalık diziler yoktur. Bunun çok uzun süreceğini düşünmüyorum. Böyle olduğu için komedi dizisi çıkmıyor. Bir saatlik bir şey yapılırsa komedi dizisi de yapılır. Çünkü bu sistem size sadece dramaları yayınlamayı zorunlu kılıyor. O kadar drama da insanların sıkılacağını düşünüyorum. Bence bu model üç-beş yıl içinde büyük değişikliğe uğrayacak.

Yapımcı olarak son dönemlerde hangi oyuncuları beğeniyorsunuz?

Fatih Aksoy: Nergis Öztürk'ü beğeniyorum. Beren Saat'in performansı çok başarılı. Erkeklerden Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzalıoğlu'nu başarılı buluyorum. Engin Akyürek'i beğeniyorum. İbrahim Çelikkol'un geleceğini parlak görüyorum. Bir önceki kuşaktan Erdal Özyağcılar ve Vahide Gördüm beğendiğim oyuncular.

Forum Saati Perş. Eyl. 19, 2024 10:12 pm