Kurtlar Vadisi ASK - Sayfa 4 Uyeol11

Join the forum, it's quick and easy

Kurtlar Vadisi ASK - Sayfa 4 Uyeol11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+7
ebru forever
necati
oslemmsemiz
dizikolik
GMZ
melike
Света(Isik)
11 posters

Kurtlar Vadisi ASK

melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 1401
    Lakap : türkçeci

Kurtlar Vadisi ASK - Sayfa 4 Empty Geri: Kurtlar Vadisi ASK

Mesaj tarafından melike Cuma Ara. 17, 2010 7:48 am

çok güzel olmuş devammmmmm
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 6172
    Lakap : Tombis

Mesaj tarafından Света(Isik) Cuma Ara. 17, 2010 8:23 pm

Polat bir kac gundur yoktu ortada…Ebru cok merak ediyerdu ve ofise gider…
    Ofise geldiyinde cok saskini odadan kahkaha sesleri geliyerdu,Ebru biraz daha yakinlastikca odaya fark ederki o Leyla ve derin nefes alir…
    Ebru koltuga oturur ve bekler Leylanin cikmasina,Memati o sirada gelir Memati haber vermek ister Polata ama Ebru izin vermez,ayni seyde Abdulhey,Erhan ve Cahit icinde gecerliydi…
    Odada kahkaha sesi geldince Ebru dahada sinirleniyerdu,Memati farkindayidi su an Leyla cikca odadan Ebru onun ciy ciyi yiyecek…Leylayla Polat odadan cikarlat,Ebru koltuktan kalkmaz ayagi ayaginin ustunde oturmus onlara bakiyerdu,bir kasini kadirmis cok pis pis guler…
    Polat:Ebru.
    Ebru gulumser ama yinede kalkmaz…
    Leyla:Neyse Polat sonra gerusuruz
    Polati yanaktan operek ofisten cikar…Ebru hale bakiyerdu Polatin o yuzsuz suratina…
    Ebru:Abi rica etsem bana su getirirmisin?
    Memati:Tabi
    Memati hemen gider su getirir Ebruya…Ebru cantada vitaminleri alir ve Polatin eline verir…
    Memati:Al yenge
    Ebru:Sagol abi
    Ebru suyu Polata verir…
    Ebru:Al,birdahakine sefer bir yerlere yaz vitamin diye
    Cantayi alit ve cikar ofisten Polat oylece kala kalir…
    Memati:Usta
    Polat hemen ilaci agzina alir suyu bile icmeden,bardagi yere atar ve Ebrunun pesinden kosar…
    Polat:Ebru
    Ebru tam arabaya binerken doner kizgin bir sekilde Polata bakar…
    Ebru:Ne Ebru?
    Polat:Beni dinlermisin
    Ebru:Artik dinlemiyecem,senin bana yaptigin gibi.
    O nefret dolu gezler simdi yas akiyerdu…
    Ebru:Ben seni anladikca seni bir adim dahada geri gidiyersun.Neden?Ha neden?Dur soyliyim Leyla.Cunku o Elif Eylulun arkadasiydi.
    Polat Ebrunun elinden tutmak ister ama Ebru ixin vermez…
    Ebru:Sakin
    Ebru hemen arabay biner ve hizle bir sekilde uzaklasir ordan…
    Polatanin cesareti yoktu eve gitmeye,cunku biliyerduki simdi gitse bir seylerin bitisi olucak…
    Zaman gectikce Ebrunun icindeki sevgi duygusu birden sanki bosluk olur…Bir,iki gun gectikten sonra Ebru cesaretini toplat ve son kez konusmak icin ofise gider…Tam evden cikarken kapinin onunde bir zarf vardi,Ebru hemen alir ve acar…Gerduyu seyden sok olmustu,nefes alamiyerdu,hemen boynundaki acar derin derin nefes alir arabaya biner ve ofise gider…
    Yol boyunca o zarftaki seye bakiyerdu…Ofise geldiyinde Mematiler hemen kalkarlar koltuktan…
    Memati:Yenge bu ne hal
    Ebru hemen odanin kapilari acar ve gerduyu mazarayla hic bir sey yapamaz…
    Herkes Leylayla Polati o halini gerdu…Ebru elindeki resimler,kagit hepsi duser,gezunden yasa akarak o mazaraya bakiyerdu…Memati saskindi…
    Aslinda olay oyle cabuk gelistiki nasil oldu bile anlamadi Polat…Leyla her adimi,her yaptigi sey bir pilandi…Bugunku olanlarda buyuk bir pilandi…
    Leyla her saniyesini pilanlamisti,Ebrunun her adimi bile…O geleceyi sirada Polatin once gemleyinin duymelerini acar sonrada dudaklarindan yapisir…
    Iste simdi o anda hersey bitti…
    Polat bilmez ne yapsin,Memati,Abdulhey soktaydi,Ebrunun o hep gulun gezleri simdi yasla doluydu…
    Ebru hemen ofisten cikmak ister…Polat hemen Ebrunun pesinden…
    Ebru bgirarak…
    Ebru:Burak…Seninle tanistigim gun keske olseydim’de snin Karin olmasaydim..
    Polat:Ebru lutfen beni dinle.
    Ebruya dokunma kister…
    Ebru:Sakin,anladinmi sakin
    Polat:Ebru…
    Ebru:Neyini dinliyim?Ha neyini?Once bana Elif dedin,sonra bana yalan soyledin,sonra beni suclu yaptin,tehtit ettin kizima dua etmeliymisi herseyi suclusu ben oldu,ben…Ya peki sen ha Polat sen?
    Ebru o halde arabay biner ve hiz bir sekilde kulanir….Herkes ofisten perisan bir halde ne oldugunu anlamaya calisir…Ebru yolda giderken buyuk bir kamyenetle carpisir,araba ucuruma devrilir…Araba cucuruma duserken sadece aklinda Elif kizi vardi…
    Ordan gecen araba yardim eder Ebruya…Hemen polis,ambulans gelir…Ebrudan once herkes hastanedeydi ,herkes cok korkuyerdu…
    Ebruyu hastanede gitirdikleri an Mematinin gezunun onune Elif gelir…Memati yere yigilir…
    Polat soktaydi,Ebrunun annesi bayilir,Nazife annenin kalbi tutar…
    Ebrunun hali cok ketuydu…
    Ebruyu hemen ameliyata alirlar…Ameliyet 7 saat surdu…Polat bitmisti artik yoktu…
    Sultan,Sedefle beraber Elifi sakinlestirmeye calisiyerdu sanki herseyi hisediyerdu…
    Doktorlar cikarlar ameliyattan…
    Doktor:Ebru hanim durumu cok kritik,komaya girdi.
    Polat:Ne?
    Doktor:Malesef Polat bey,ameliyatta iki kez kalbi durdu eyer bir kezde boyle bir sey yasanirsa Ebru hanimi kaybede biliriz…
    Ebru 5 gun boyunca yogum bakimdayidi,bir deisikli yoktu…Bir tek sey sevindiriyerduki durumu stabildi…Herkes biliyerdu artik herseyi,neden Ebru bu duruma geldi,Nazife anne Polatla konusmiyerdu,Leyla gerunce zaten parcaliyacakti ama simdi en onemlisi Ebruydu…Ebrunun annesi sakinlestiriciklerle duruyerdu ayakta…Hic kimse Polatla konusmiyerdu bir tek Memati disinda…
    Polatin cesareti yoktu Ebrunun yanina gitmesine,korkuyerdu ya girdiyi andan Ebru hiseder ve burakip gider onu…
    Sedef:Ne oluyer?Niye herkes kosuyer?
    Hemen herkes Ebrunun olan yogum bakima kosar…Ebrunun duru ketuye gidiyerdu…Cahit hemen Polata haber verir…
    Cahit:Abi yengeye bir sey oluyer..
    Polat hemen kosarak oraya gider…
    Ebrunun aklpi durmustu…Doktorlar hersey yapar….
    Elif:Ebru.
    Ebru birden arkasini doner….
    Ebru:Elif sen.
    Elif:Evet ben
    Ebru:Ama nasil olur?
    Elif:Kizini cok guzel senin gibi
    Ebru:Sagol,senin ismi verdik ona
    Elif:Biliyerum,mezarima geldin
    Ebru:Gerdunmu.
    Elif:Evet,Ebru gire don onlara,sani ihtiyaclari var…
    Ebru:O beni oldurdu.
    Elif:Beni oldurduyu gibi,ama ben onu buraktim sen burakma
    Ebru:Elif bana kizginmisin?
    Elif:Yok,cunku biliyerumki sen bende dahada cok seviyersun onu her ne olursa olsun,hic bir zaman onun elini burakmadin,hic bir zaman pes etmedin simdide etme,geri don.
    Ebru:Dur gitme Elif
    Elif:Ne sana ne Polata yer yok burda.Burasi sadece bana ait.

melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike Cuma Ara. 17, 2010 8:58 pm

çok güzel olmuş ama ebru hemen iyileşmesin polat sürünsün biraz Laughing
    necati
    Hatice hayranı
    Hatice hayranı

Kullanıcı Puanı : 3

Mesaj tarafından necati Cuma Ara. 17, 2010 10:36 pm

çok güzel olmuş elini sağlık Idea
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) Cuma Ara. 17, 2010 10:40 pm

Simdi cok buyuk bir sinav zamaniydi…Ebru cok ince bir cizgicinin ortasinda duruyerdu…
    Ebru o cizginin ortasinda durmus yasadiklarina bakiyerdu…Nasil tanisti Polatla,nasil evlendi,ilk geceleri,ilk opmesi,ilk eve gelisi,Elif demesi,sonra Seni Seviyerum demesi,kavgalari,Ebrunun hamileliyi,Elifin dogumu,ozel gecler bunlar hepsi gercemiydi yoksa bu koc koca yalanin icinde tek gercek o kucuk muzice Elifmi…Ebru bilmiyerdu ne yapsin…O sizgiyi gecsinmi yoksa orda kalsi ve sadece Elif gibi uzaktan baksin…
    Doktor:Durumu nasil?
    Hemsire:Ayni doctor bey
    Doktor:350
    Hemsire:Hazir
    Elif gelir Ebrunun yanina oturur…
    Elif:Guzel gunler gecirmissin,baksana sen herseyi bile bile kurdun bu yuvayi,ya ben Ebru ben yalanlarla yasadim.
    Ebru:Bende yalanlarla yasadim
    Elif:Hayir,geri donersey herseyi bileceksin
    Ebru:Canim cok acidi
    Elif:Ebru ya benim canim nasil acidi?Sevdiyim adam olu bildim ben ama o benim bas ucumdayidi
    Ebru:elif dur gitme.
    Elif:Ebru geri don
    Elif kaybolur gider…Ebru kararini vermisti…
    Hemsire:Duzeldi,duzeldi doktor bey
    Ebru normale dondu,durum stabildi ama yinede herkes icin cok zordu…
    Doktor:Hersey yolunda
    Yazik doktor cok korkmustu ilk defa bir hasta icin boyle korkmustu…
    Yine o kara gunler Polat icin basliyerdu,yine Ebrunun gezleri kapaliydi…
    Ebru tam bir ay sonra elini kibirdatti…Herkes hemen kosar oraya sevinc,gez yaslarin icinde…
    Ebru yavas yavas gezlerini aciyerdu agzindaki tupu cikarirlar agliyarak zar zor soyliye bildi cok agrisi vardi diye…
    Ebru:Agrim var
    Doktorlar hemen agri kesici yaparlar,hemen yeni kontroler yapilir…Ebrunun boynunda 3 kirik vardi,elinde catlak vardi ama bacaklarini tam olarak hisetmiyerdu…
    Doktor:Ebrucum simdi bu iyneyle dokunacam bir seyler hisadersen gezlerini kapa,olurmu?
    Ebru gezlerini kapar…Ebru cok az bir seyler hisediyerdu…Ebru gezlerini kapamaz,oylece bakar doktora ve anlarki bir seyler oluyer…
    Ebruyu bir kac gunun icinde normal odaya alirlar…Ebru hic kimseyi germek istemiyerdu…
    Kac kere girmeye calistilar ama Ebru hemen kovdu…
    Polat icin artik hic bir sey fark etmezdi… Herkes biliyerduki Ebru bir sure yuruyemiyecek…
    Ebru hic bir caba gestermiyerdu,kizini bile germek istemiyerdu…Doktor ve Gaye disinda hic kimse girmiyerdu odaya….
    Iste simdi cok zor anlar baslar Ebru icin…Tam 2 ay boyuncu Ebru o hastanedeydi ve hic kimseyi germiyerdu bir gun Ebru Gayeden rica etti kizini germek istiyer diye hemen getirir Elifi…
    Ebru onu sadece ope bildi Gaye onun tutarak…Ebru aksama dogru uyanir…
    Gaye:Ne oldu canim?
    Ebru:Gaye cami acsana
    Disarda kar yagiyerdu Ebru kara bakarak agliyerdu,bilmiyerdu ne yapsin…Polatsa disardi Karin altinda duruyerdu…Onlar ilk kariydi ama onlarda param parcaydilar…
    Ebru icin yeni ev tutarlar…O evde sadece Sultan,Gaye,Elif,Duygu therapist,Ebrunun annesi ve Ebru vardi…
    Yavas yavas Nazife anne,Omer baba gelip gidiyerlardi…Ebru guclu gerunmeye calisiyerdu ama olmiyerdu….Polat uzaktan sadece Ebruyu gere biliyerdu….
    GMZ
    GMZ
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 1525
    İş/Hobiler : müzik dinlemek sarkı söylemek söz yazmak
    Lakap : duygusal

Mesaj tarafından GMZ Cuma Ara. 17, 2010 11:35 pm

bence polat leylayı örensin ebrula
    beraber leylaya bir
    oyun oynasın ÇOK BEYENDİM @ sunny
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike C.tesi Ara. 18, 2010 10:41 am

çok güzel tatlımm devammm Laughing Laughing
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) C.tesi Ara. 18, 2010 10:22 pm

Simdi yeni sinav basladi herkes icin…Ebru yavas yavas duzeliyerdu…Kolundaki catlak artik kapanmisti,boynunda kiriklari yavas yavas kapaniyerdu en azindan artik basini cevire biliyerdu…Yurumek icin Ebru ve doktorlar acele etmiyerdu…Once o ufak tefek yaralar kapansin ondan sonra en uzun en zor yola girlecek…
    Polat bu siralar kendini islere vermisti,Leylayi bulamiyerdu sanki kul olup uctu oysa Artonun kanatlarinin altindayidi…Ebru odadan cikar artik bir sure o sandeleye bagliydi…
    Ebru:Sultan,Sedef.
    Sultan:Efendim canim?
    Ebru:Elif nerde?
    Sultan:Uyuyer,bir seymi istedin canim?
    Ebru:Evet…
    Sultan:Ne?
    Ebru:Bana,Polati ararmisin.
    Sultanin elindeki bardak duser,Sedef elme yerke az kalsin boguluyerdu…Sedefe birden firlar mutfaktan…
    Sedef:Ne?Ne?Buna izin vereceyimi saniyersun cok yaniliyersun.
    Ebru:Sedef,bir gun bu konusma olucak ve simdi olucak.
    Sultan gider once Abdulheyi arar herkes oyrendiklerinden soktayidi…
    Memati:Usta.
    Polat:Efendim Memati?
    Memati:Yenge
    Koltuktan firliyarak…
    Polat:Ebruya bir seymi oldu?
    Memati:Yok,merak etme hersey yolunda.Yenge seninle konusmak istiyer.
    Ofisten cikarlar…Polat yol boyunca cok dusunde ne yapsin,ne soylesin,nasil baksin o melek gezlere ama hic bir sey bulmaz…
    Sultan:Hos geldiniz abi
    Polat:Hos bulduk
    Sultan:Simdi geliyer Ebru
    Polat:Tamam
    Ebru evde konusmak istemez ve disari cikarlar…Polat Ebruyu kucagina alir araba bindirir…
    Ama o gozlere artik bakamiyerdu…Yol boyunca 2 susuyerlardi…
    Sahile gelirler…Ebrunun elinde bir camda yurek vardi…
    Ebru:Hayat cok garip bir sey.Komadayken Elifle gerustum.
    Polat birden ketu olur…
    Ebru:Biliyermusun ne soyledi?Geri don onlara,onlarin sana ihtiyaci var.Ben ince bir cizginin uzerinde dururken yasadiklarimiza bakiyerdum.Ve anladimki hersey yalandi bir tek minik kizimiz disinda.Hep sucladim kendimi sizing araniza girdim diye ama Elif soylediki ondan sonra en buyuk mucizeyi senin hayatinda.
    Polat:Evet
    Ebru:Neden Polat?Germiyermuydu ben o kizdan uzak durdukca sen bende uzaklasarak ona sigindin.
    Polat:Ebru o gun ne olduysa hepsi bir pilandi,sana yemin ederim,kizim uzerine yemin ederim onunla aramada hic bir sey yok.Yasadiklarimida hersey gercek.Elif dogru soylede sana sen ondan sonra en buyuk mucizesin.Artik senden beni anlamani istiyemem,buna hakim yok.
    Seni oyle gerunce Elifi gerdum,gecmiste yasadiklarimi bu bir kac ayin icerisinde yasadim.
    Elif olende bildi ben kimim,onun elide,ayagida olamaya hazirdim ama o beni burak gitti,ama sen onun yaptigini yapmadin.Simdi ne yapsan itiraz etmem,cunku beni hayatim yalan,feda etmek uzerinden kurulu.Cok seyden vaz gectim cok ama senden ve kizimizdan vazgecemem,bunu yapma bana.Ayrilalim,gerusmeyelim ama biliyimki bir yerlerde nefes aliyersun,yuzun guluyer kizimiz senin yaninda seninle beraber..
    Ebru agliyerdu,Polatin gezlerinden yas dokuliyerdu,ikise ilk defa aci cekiyerdu…
    Ebru:Eve donelimi usudum
    Polat:Olur.
    Artik bir kalb ikiye bolunmustu….
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike C.tesi Ara. 18, 2010 10:24 pm

çok güzel devam canım Laughing
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) Paz Ara. 19, 2010 4:53 pm

Polat o eve sadece kizi icin geliyerdu,Polat geleceyi zaman Ebru odasindan cikmiyerdu…
    Koltukta oturmus disariya bakiyerdu nasil Polatla Elif oyniyerlardi…Ebru icin cok zordu…
    Ebru kalbi cok acimisti,kirilmisti…Nasil dusen bir vazoyu yada bardaga yeniden yapistira bilirsin?Yapistiramasin cunku o artik kirildi…
    Ayni seyde Ebru ve Polat icinde gecerliydi…Bir sure Polat isleri askiya almisti …Ama en kisa zamandi dondu…Toparlayinca dondu…Memati hic pes etmedi Leylayi bulmakta…Ebru yavas yavas kalbinin kapilarini aciyerdu…Bir tek kisiye acamiyerdu Polata karsi…
    Polat bir saniye bile Ebrunun elini burakmadi egzersiz zamaninda belki Polatin boyle yapmasi Ebruya gec veriyerdu,Ebru artik eski Ebru olmaya basliyerdu …Bir kac egzersin sonra ayaga kalkacakti ayni Ebru olucakti,Polat biliyerduki Ebru ayaga kalkinca hersey biticekti…Ebru tamamen kaybedicekti buna hazirliyerdu kendisini….
    Ebru:Kizim canim 1 ay sonra dogum gunumu senin?
    Ebru cok mutluydu Elifin dogum gunuydu….
    Ebru yavas,yavas duzeliyerdu gunler gectikce tum yaralar kapaniyerdu…Ya kalpteki yaralar asla kapanmiyacak…
    Ebru bunu bile yinede ayakta duruyerdu…
    Doktor:Hazirmisin Ebrucum?
    Ebru:Evet.
    Gezleri dolar ve ilk adimlarini atar…
    Doktor:Yavas Ebru yavas
    Ebru buyuk bir heycanlar atiyerdu adimlarini,Polat karar verir ve hastaneye gider…
    Ebru adimlarini atarken birden kafasini kaldirir ve tam karsisinda Polat duruyerdu,Ebru Polati gerunce sanki kosmak ister ve buyuk bir adimlarla ona dogru yurumeye baslar…Polat buyuk bir heycanla bakiyerdu ve bekliyerdu Ebrunun ona bir nefes kadar yakin olmasina…
    Polat:Ebru sen
    Ebru:Evet yuruyerum,yuruyerum artik.
    Bir birlerine sarilirlar…Ebrunun kendini tutamadi ve aglamaya basladi…
    Ebru:Kac aydir bunu bekliyerum
    Polat:Tamam bak artik yuruyersun.
    Hastane cikisi Ebruyla Polat sagile inerler…Ebru cok mutluydu…Mutlulugunu her yere bagirmak isitiyerdu…
    Elif icin cok buyuk bir parti hazirlarla…Elif artik 1 yasindayidi annesi ve babasi yanindayidi Polat o gece onlarda kaldi Elifle beraber Ebrunun odasinda uyuya kalilar…
    Ebru icin simdi yeni bir yol,yeni bir hayat basliyacakti….
    Ebrunun ilk isi Leylayi Istanbuldan baska yere tain etmekti…Babasinin arkadasindan yardim ister ve Ebruyu kirmazlar…
    Ebru:Cok sagol Cemal amca
    Cemal:Ne demek kizim.Baban zamaninda banada cok buyuk yardim yapti,senizki hic bir sey.
    Ebru:Peki nezaman ulasir haber?
    Cemal:Yarin,olmadi obur gun.
    Ebru:Tamam cok sagol,gerusuruz.
    Cemal:Gerusuruz kizim.
    Cemal amca heme ise koyulur ve Leylayi Izmire tagin eder…Aron bu haberi Leylala verir ve hemen onu yollar Izmire…
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike Paz Ara. 19, 2010 5:06 pm

çok güzel olmuş canım
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) Ptsi Ara. 20, 2010 5:58 pm

Butun bu yasadiklari koskoca bir yalandi,Polatin gerduyu ketu bir ruyadi…
    Polat:Hatirrr
    Polatin tisortu sirip siplakti,Ebru hemen uyanir…
    Ebru:Polatcim ne oldu canim?Bu ne hal?
    Polat hemen yorgani kadildirir ve Ebrunun karnina bakar…
    Ebru:Polat ne oluyer sana?
    Polat hemen kalkar yataktan Ebruyu kaldirir…
    Polat:Bana dogru yuru
    Ebru:Polat ne oluyer?
    Polat:Ebru dediyimi yap.
    Ebru Polata dogru yurumeye baslar…Polat derin bir nefes alir…Hemen Ebruyu kucaklar…
    Ebru:Canim ne oluyer?
    Polat:Yok,yok bir sey
    Saclarini operek,koluyarak…
    Ebru:Biraz daha beni boyle kucaklarsan kizimiz orda bogulacak
    Polat:Ozur,ozur dilerim.
    Ebru:Polat gercekten ne oluyer?
    Polat:Cok,cok ama cok ketu bir ruya gerdum.
    Ebru:Hayir olsun.
    Polat:Ebru daha kac ayin vardi doguma?
    Ebru:Son 1 ayimiz
    Polat:Ebru sana yalvaririm cok ama cok dikatli ol.
    Ebru:Tamam canim,ama sen cok ketusun,ruyanin etkisinde kaldin sen canim.Simdi dusa gir rahatlarsin)
    Polat:Olur canim
    Ebru Polati banyeya yollar,yatagi toplar,uzerini deistirirr ve Polatin takimini hazirlar…Polat dustan cikar ve eliyle aynayi siler…
    Polat:Nolur hic bir sey olmasin Ebruya ve kizima
    Ebru:Canim ciktinmi?
    Polat:Evet canim
    Ebru:Canim benim simdi nasilsin?
    Polat:Iyiyim canim
    Ebru yardim eder Polata giymeye,duymeleri ilikleme baslar…
    Polat(alninda operek):Sagol canim
    Ebru:Hadi kagvalti hazir
    Asagi inerler,Ebru cekiti alir ve asagi iner…
    Sultan:Gunaydin abi
    Polat:Gunaydin
    Ebru:Mmmmm misler gibi koktu
    Sultani operek…
    Sulta:Senin icin Ebrucum dun istedin ya
    Ebru:Cok sagol.
    Guzel bir kahvalti yaptiktan sonra Ebru Polatlar ise yollar…
    Ebru:Eminmisin iyi oldugunu?
    Polat:Ebruum iyiyim
    Ebru:Tamam hoscakal
    Polat:Hoscakal
    Polat arabaya biner binmez solugu Omer babalarda alir tum o ketu ruyasini anlatir…
    Omer baba:Oglum sakin ol,sadece bir ruya
    Polat:Biliyerum ama cok korktum
    Omer baba Polati sakinlestirmek icin hikaye anlatir o hikayenin sonunda yuzu gulerek ofise doner…
    Sultan:Ebrucum ne oldu sabah?
    Ebru:Ketu bir ruya gerdu,cok korktu ilk defa onu boyle gerdum.
    Sultan:Anladim,bir seyler istermisin?
    Ebru birde derin,derin nefes alir…
    Ebru:Sultan
    Sultan Ebrunun yanina yakinlasir…
    Sultan:Ebrucum ne oldu?
    Ebru:Kizim,kizim geliyer.
    Sultan:Ne?Ne?
    Ebru(derin derin nefes alir):Evet,Polati ara.
    Sultan:Tamam canim
    Sultan hemen telefonu alir ve Polati arar…
    Sultan:Abi,abi Ebrunun sancisi var.
    Polat koltuktan firlar…
    Sultan:KIzin geliyer.
    Polat:Hemen geliyerum.
    Hizli bir sekilden ofisten cikarlar…Yolda giderken Memati Sedefi,Omer babalari,Ebrunun annesini arar…
    Polat:Sultan durum nasil?
    Sultan:Iyi abi merak etme.
    Ebru:Aaaa,kizim biraz sabret
    Polat:Bir seymi oldu?
    Sultan:Abi sancisi var
    Polat:Az kaldi geldim
    Polat araban iner ve hemen Ebrunun yanina kosar…
    Polat:Tamam canim geldim
    Ebru gulumsiyerek,yavas yavas kalkar ve araba dogru ilerleyerler…
    Ebru yol boyunca sim siki Polatin elini tutuyerdu…
    Polat:Az kaldi canim.Sik disini
    Ebru:Hhhhh
    Herkes cok heycanliydi,cok mutluydu…Hastanede herkes Ebruyu bekliyerdu…
    Ebruyu hemen doguma alilar…
    Gaye:Polat bey siz burda kalin.
    Polat:Tamam.
    Ebru gulumsiyerek doguma alilar…
    Polat heycani gezlerinden okuyenuyerdu…
    Omer baba;Oglum gel otur suraya
    Memati:Evet Usta
    Polat:Yok boyle iyiyim
    Bir kac saat sonra Gaye cikar yuzunde mutlu bir gulusler…
    Gaye:Tebrikler kizimiz dogdu
    Gaye:Kizin dogdu
    Polat hemen dogumaneye girer…
    Hemsire:Polat bey sunlari giynin
    Polat:Tamam
    Gaye:Cok seker,Polata benziyer,ama Ebru duymasin
    Gulcicik:Ebru nasil?
    Gaye:Cok iyi
    Polatla Ebru dogumanede romantik anlarlar yasarlar…
    Polat:Sana,sana cok tesekur ederim bana bu mutlulugu yasatigin icin
    Ebru:Bende sana
    Doktor:Minik melek git bakalim anneye
    Ebru:Canim
    Ebrunun gezleri dolar,aglamaya baslar…Ebru minik kizini oper,koklar…
    Polat:Meleyim
    Polat kizini kucagina alir…Ebru onlari bakarak aglar…
    Doktor:Bir kac saatligine ayrilicaksiniz ama sonra geruceksiniz,siz cikin artik Polat bey.
    Polat:Tamam.
    Minik mucizeyi alirlar ve kontrol etmeye baslarlar…
    Polat:Simdilik cikiyerum
    Ebru:Tamam.
    Bir kac saat sonra Ebrunu normal odaya alirlar…Odasi cok guzeldi pembe,pembe…Kelebekler,kalpler,cicekler…
    Ebrunun uzerine pembe beyaz bir pajama giydirirler,kirmizi kurdelesinide takarlarlar…
    Ebru cok mutluydu,odanin her tafarina bakiyerdu kelebeklere,yurekler onlara bakarak gulumser…
    Gulcicek:Kizim benim
    Ebru:Annecim
    Sultan,Sedef:Tebrikler
    Ayni anda soylerler,bir birlerine bakarak gulumserler…
    Nazife anne:Kizim benim.
    Ebru:Nazife anne
    Gaye:Ebrucum nasilsin?
    Ebru elini uzatarak Gayenin elini tutar…
    Ebru:Cok sagol,hersey icin
    Gaye:Rica ederim,buyuk bir zefkti
    Sedef:Ebru nasil zormu?
    Ebru:Zor ama cok guzel
    Gaye:Ebru bak darilma ama minik melek Polata benziyer
    Ebru:Biliyerum
    Sedef:Ebru sen kabul ettin?
    Ebru:Sedef yapma canim
    Kapila calar…Ve Polat,Memati,Abdulhey,Omer baba odaya girerler…
    Memati:Tebrikler yenge
    Ebru guzel buket cicek hediye ederler…
    Omer baba:Kizim tebrikler
    Ebru:Sagol baba
    Nazife anne:Allah anali babali buyutsun.
    Herkes:Amin der…
    Doktor gelir…
    Doktor:Ebrucum nasilsin?
    Ebru:Iyiyim,peki kizimi nezaman gerucem
    Doktor:Simdi
    O sirada hemsire gelir kucaginda minik mucuzeyle…
    Ebru:Kizim
    Ebrunun kucagina verirler…Ebru bu ani cok bekledi ve simdide artik o bir anne…
    Herkes hayran bakiyerdu Ebruya ve minik kizina…
    Yavas,yavas odadan cikarlar…
    Polat duvara yaslanmis Ebruya ve kizina bakiyerdu…
    Hemsire:Ebru hanim yardim ediyim,yoksa?
    Ebru:Gerek yok,artik biliyerum
    Hamsire:Tamam
    Hemsire cikar,Polat bekler nezaman kizinin karni doyar…Ebru bir anlik bile ayirmadi gezu kizindan…
    Ebru:Polat
    Polat:Efendim csnim
    Ebru:Orda hep duracakmisin?
    Polat:Bir omur boyu boyle dururum.
    Ebru:Ama biz babamizi istiyeruz.
    Polat yaklasir yanlarina oturur…Birden Ebrunun boynuna guzel bir kolye takar…
    P.E. harfleri vardi…
    Ebru:Bu cok guzel,sagol Polat
    Polat:Sakin bunu cikarma boynunda.
    Ebru:Sana soz
    Ebru cok yorulmustu ve kizini yatirdiktan sonra Polatin elini tutarak uyuya kalir…
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike Ptsi Ara. 20, 2010 7:10 pm

çok güzel olmuş devam canım... Laughing
    dizikolik
    dizikolik
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 5573
    İş/Hobiler : ögrenci/ iŞsiz =(
    Lakap : kopyaci ,( ikinci lütfis)

Mesaj tarafından dizikolik Salı Ara. 21, 2010 1:35 pm

valla helal olsun isik 5***** yildiz benden, aferin güzel senaryo, cok hos olmus canim benim. Devamini yaz..... queen
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) Cuma Ara. 24, 2010 4:40 pm

Sabahin isiklari daha yeni aydinlanmaya basladi…Iskender Buyuk bir pilan icindeyidi…Ebruyu ve kizini kaciracakti…Mematinin o buyuk hatasi neler sebeb olucakti hic kimse bilmiyerdu…
    Polata haber gelene kadar Iskender hastanedeydi…Sesizce Ebruyu ve kizini cikarir hastaneden…
    Ebru gez yaslarina bogularak zorla arabaya biner elinde kiziyla beraber…Tam Mematinin karsisinda gecer araba Iskenderin cami acip kapatmasiyla bir oldu Memati hemen hastaneye kosar ama is isten gicmisti artik…Polat odada elinde kizini patigi ve Ebruya takti kolya vardi…
    Gezleri dolmus bir sekilde onlari kokluyerdu,herkes arkada durmus bekliyerdu Polati…Memati Polatin yuzunu bakamiyerdu…
    Iskender sehir disinda bir ev tutar…Ebrunun rahati icin hersey yapiyerdu…Polat bilmiyerdu nerelere baksin…Nasil Ebruyu bulsun,kizini,canlarini nasil,nasil bilmiyerdu!
    Memati:Usta ver beni o serefsize al ondan canlarini
    Polat:Memati ona artik tirnagimi bile vermem,anladinmi?Vermem
    Memati:Usta
    Polat:Mematiii
    Abdulhey:Abi ne olucak simdi?
    Polat kafasini alir ellerine avucuna…
    Polat:Yavas,yavas hayatim elimden kayiyer
    Omer babanin evi…
    Gulcicek:Simdi ne olucak Omer bey?
    Omer baba:Allahin izniyle hic bir sey olmiyacak kizlarimiza
    Nazife anne:Insallah
    2 hafta sonra…Ofis…
    Polat Ebrunun resmini eline alir,bakar,dokunur…
    Polat:Ruyam gercek oldu,size kaybedemem,lutfen beni burakmayin.
    Odaya Memati,Abdulhey,Alper girerler odaya…
    Alper:Usta galiba bulduk yengeyi
    Polat:Ne?Nerde?
    Alper:Sehir disinda bir ev tutmus…
    Polat:Hemen cikalaim
    Ailper:Ama once tam yeri oyrenelim
    Polatlar hemen cikarlar…Polat hizli bir sekilde kulaniyerdu arabayi,Ebruyla guzel anlari hatirlar…
    Polat:Lutfen sik disini Ebrucum az kaldi
    Iskenderin hemen haberi olur,Polatlar bir kac saat sonra yerini bilecekti…
    Polatlar bi rev basarlar,aslinda bomba yapanlarin evini basarlar…
    Memati:Konus ulan
    Adma:Bu adreste
    Memati:Ulan.
    Memati hepsinin kafasina sikar tam sonuncuya sikarken adam konusur…
    Adam:20 dakika once Iskenderin adami geldi ve bomda aldi bizden
    Polat birde doner arkasini…
    Memati kafasini sikar adamin ve hemen Iskenderin olan eve giderler…
    Ebruyu bir arabay bindirirler ve kucagina kizini verirler…Ebru agliyarak Iskendere yalvarir…
    Ebru:Iskender lutfen kizim babasina ver,beni oyle oldur
    Iskender:Beni kizimi oldurduler
    Ebru:Lutfen kizimi babasina verin,lutfen
    Iskender:Polat araba dokununca patlatin
    Adam:Tamam efendi
    Ebru:Tamam kizim baba geliyer.Tamam canim,aglama,aglama canim
    Polatlar bir bir adamlari oldurerek arabaya dogru yurumeye baslar…Ebru arabanin icinde cirpinarak Polata haber vermek istiyerdu,zar zor cami indire bildi…
    Ebru:Gelme,gelme Polat,gelme
    Ebru:Gelme,lutfen gelme.
    Polat gezlerini kapatarak bir adim atmak ister ama adam arabayi patlatir…Polat birden havaya ucar yeke cakilir,gezlerini acar araba alev alev yaniyerdu…
    Polat hemen kalkar ve araba dogru kosmaya baslar…Araba bir kez daha patlar…
    Polat:Hayir
    Dizlerinin uzerine duserek…
    Polat:Hayir.
    Iskender elinde silahla disari cikar…Abdulhey Iskenderi kolundan yaralar…
    Polat:Abdulhey dur
    Abdulhey:Abi
    Memati soktayidi bilmiyerdu ne ya[sin,gezunun onunde yengesiyle yegeni patladi…Iskender ellerinde…
    Polat:Dur Abdulhey.
    Polar zar zor kalkar Iskender icin ip hazirlanir ve Iskederi asarlar…
    Herkes kendi yasadiklarini hatarilar…Memati nasil uyusturuca bagimlisi oldu,Abdulhey nasil iskence cekti,Polar bir bir olenleri hatirladi veee sonunda Ebrunun o gulusu ve kiznin dogumunu hatirlar…
    Polat:Beni affet
    Agliyarak bulutlara bakar….
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike Cuma Ara. 24, 2010 4:59 pm

çok güzel ebruma ve yavruma bir şey olmayacak değilmi? Laughing
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) C.tesi Ara. 25, 2010 1:36 pm

45 gun sonra….
    Polat Ebruyla Elifin mezarini basinda duruyerdu…Ebrunun o guzel gulen yuzunu hatirliyarak…Kizinin dogumu…
    Polat:Her gun geliyerum yanina Ebrum,umarim kizmiyersundur.Kiziyersundur.Biliyerum benim gibi bir adamin hayati olamaz.Olmamali.
    Ebrunun sevdiyi cicekleri koyarak vedalasir ve gider…
    O ketu gunden sonra Polat her gun Ebrunun ve kizinin mezarina gidiyer…Konusuyerdu onlarlar…
    Cok zor oldu Ebrunun ve kizinin parcalarini toplamak ama topladilar…
    Ebrunun annesi Omer babalara tasinir,Sedef Mematiyle,Polatla iliskisini kesmisti bir tek Omer baba,Nazife anne ve Gulcicek hanim disinda…
    Sedef sadece onlari sucluyerdu…Polat zor gunler geciriyerdu,Sedef oyle yapmasida Polati tamamen yikti…
    Zaman gectikce Polat herkesten uzaklisiyerdu…Sahile gider oturur denize bakar,Ebrunun resmini oksan oper…Memati Sedefi kaybetiyi icin cok ketuydu,Sultanla Abdulhey dahada siki baglaninlar bir birlerine…Polat evi kapatmisti,hic bir sey dokunmadan,hic bir seyin almada,ortmeden kapatir evi…Korkuyerduki Ebrunun anilari yok olur…
    Kizina daha doymadan elerinden kaydi ve gitti…Bu cok agir bir sey,elifin olumu belki bukadar cok olmamisti…
    Polat hic uyuyamiyerdu,bir anlik kapasi bile gezlerini o yasadiklari gelir gezunun onune…
    Polat birgun cesaretini toplar ve eve gider,kapiyi cok zor acti,kalbi kaniyerdu,bir bir her yere bakar,dokunur ve odalarina cikar…Ebrunun geceliyi yatagin ustundeyidi alir yataga oturur koklar,gez yaslari dokulur…
    Polat:Ozur dilerim…
    Polat cebinden Ebruya taktigi kolyeyi cikarir eline alir ve taktigi an gelir…
    Polat:Ebrum…Ozur dilerim…Artik cok gec,biliyerum…Seni geri getirmek icin hersey yaparim ama boyle bir sansim yok…
    Polat dolabi acar bir bir Ebrunun elbiselerine bakar,dokunur,koklar hale Ebrunun kokusu vardi…
    Polatin gezunun pembe bir kutu takilir…O kutuyu alir yataga oturur ve yavasca acar…
    Kutunun icinde guzel bir gunluk cikar,Polatin resmi,kizina aldigi ilk patik ve Polata aldigi saat…
    Polat once resme bakar,sonra patigi alir bakar gulumser,saati alir bakar ve satin arka tarafini cevirir bakar…
    Ebru:Bugun tam bir yil olucak Polat,ilk bugun seninle karsilastik…Bugunu asla unutamam iyiyiki hayatima girdin iyiyiki varsin ASKIM…
    Polat Ebruyla ilk tanistigi ani hatirlar…Kolundaki saati cikarir Ebrunun saatini takar…
    Polat gunluyu acar okumaya baslar…
    Ihtiyarlar:Polatla gerusmem gerek.
    Alper:Tabi efendim,ama bilmiyerum gerusurmu.
    Ihtiyarlar:Alper
    Alper:Tabiki efendim
    Polati hic kimse bulamiyerdu,nerde oldugunu bilmiyerlardi…Memati her yere bakiyerdu ama yoktu hic bir yerde…
    Polat ilk defa bu haldeyidi,gunluye sarilarak aglamaya baslar…
    Polat:Ebru sana Seni Seviyerum demeyi cok ozledim,Ebru demeyi ozledim…Bana bakisini ozledim,Polat demeni ozledim…Sarilmani ozledim,gulusune ozledim…
    Mematiler son anda hatirladilar Alemdar evini…Memati yol boyunca cok ketuydu,cok korkuyerdu…Eve geldikleri zaman evi kapisi acikti,tek odanin isigi yaniyerdu…Memati odaya girer Polati gerur hemen yanina yakinlasir…
    Memati:Usta.
    Memati Polata sarilir…
    Polat:Memati cok ozluyerum,cok
    Polat odadan sadece saati,gunlu alir cikar…Bir bir merdivenleri inerken tum anilar gelir gecer gezunun onunden…Kapiyi kapatir,arabaya biner ve uzaklasirlar ordan…
    Alper ofise gelir,Polati bekliyerdu…
    Alper:Nasil Usta?
    Abdulhey:Nasil olsun Alper.
    Polatlar gelir,Polat gezleri kip kirmiziydi…
    Alper:Usta.
    Memati arkadan isar ederki hic bir sey sorma diye…
    Polat:Bir seymi oldu?
    Alper:Ihtiyarlar gerusmek istiyer
    Polat:Nezaman?
    Alper:Yarin sabah.
    Polat:Tamam,Memati bana su getirin
    Memati:Tabi Usta.
    Polat odaya gecer…Koltuguna oturur masanin ustundeki resme bakar,sonrada saatine…
    Alper:Ne olucak simdi?
    Memati:Alperrr,elinin keru olucak,Germuyermusun adam zor ayakta duruyer.
    Alper:Tamam Memati
    Mematiler yemek siparis ederler…Guzel bir gece yemeyi yerler,yavas yavas sabah oluyerdu Polat ofisten cikar Ihtiyarlar baskaniyla gerusmek icin…
    Ihtiyarlar:Hos geldin
    Polat:Hos bulduk
    Ihtiyarlar:Nasilsin Polat Alemdar?
    Polat:Bu soruyu gecsek.
    Ihtiyarlar:Polat Alemdar biliyersunki nukluyer bombalari yeri biliyer Aron Feller
    Polat:Nasil oyrendi?
    Ihtiyarlar:Oldu iste,ayrintilar oyerenirsin
    Polat teklifi kabul eder ve isi koyulur…Yavas yavas Polat toparlaniyerdu…
    Polat once Amerikalara ait olan yeri basar Fellerler karsilasir…
    Feller:Uzuldum Polat Alemdar esini ve kizini kaybettin.
    Polat:Kaba ceneni.
    Ortalik birde karisir,Mematile Polat kurtarir,Felleride adamlari…
    Bombalari kurtardiktan sonra…Siniri gectikten sonra,daga cikarlar,orda zor anlar yasarlar ama kurtulular…
    Polat her seferinde canini ortaya koyuyer olmek icin ama ne Memati ne Cahit nede Abdulhey buna izin vermezler…
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike C.tesi Ara. 25, 2010 1:52 pm

aaaaaaa ebrum öldü mü? Crying or Very sad Crying or Very sad ee ne olacak bundan sonra? devamını çabuk yaz canım lütfen...
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) C.tesi Ara. 25, 2010 2:56 pm

Canindan can koptu onu kim dolduracak?Hic kimse…Polatin yavas yavas uyumaya basliyerdu once 2-3 saat sonra daha fazlar gezlerini kapatikca Ebrunun gulusuyle uyuya kaliyerdu,Polat demesiyle uyaniyerdu…Gecen her gun dahada zorlasiyer,saate baktikca,resme baktikca dahada mahfoluyerdu,Leyla sanki Polatin yanindayidi ama hep ilk planda Elif vardi…Yani Ebru hic bir zaman kabulenmiyecekti,oysa Polat cokta Elifin yeri deilde hayatinin yeri koydu Ebruyu…
    Leyla Omer babalara tasinmak ister ama Polat izin vermez,cunku o evde Ebrunun anilariyla doluydu,hem Ebrunun annesiydi orda artik yasiyerdu…
    Ihtiyarlanir baskani bir eve gider….
    Duygu:Hos geldiniz.
    I.B.:Hos bulduk,nasilar bugun?
    Duygu:Bugun daha iyiler…Yaralari yavas yavas kapaniyer.
    I.B.:Tamam,gere bilirmiyim.
    Duygu:Tabiki,buyrun.
    Ihtiyarlar baskani oda girer…
    I.B.:Az kaldi,cok az.Bana inandigin icin cok tesekkur ederim.Merak etme cok iyi,kac kere olmek istedi ama izin vermedim sana soz verdim.
    Ihtiyarlar Baskani evde uzaklasir ve konseptle gerusmek icin gizli yerine gider….
    I.B.:Basardi Polat Alemdar,artik konseyimize ala biliriz.
    Adam1:Evet,basardi herseye ragmen
    Adam2:Peki o senin yaptigin is nasil olucak?
    I.B.:Yakinda birlikte olucaklar.Ona soz verdim.
    Adam3:Peki nezam yeni toplanti olucak?
    I.B.:Once su isi tam haledelim,sonra sozumu tutuyim sonra olsu.
    Adam4:Bencede,cok agir bir sok olucak herkes icin.
    Toplanti bitikten sonra herkes nasil sesizce geldilersen,oyle gitiler…

Hayat gercektende bazen cok acimasiz olur herkese karsi…Polat bir omur boyuncu bu aciya mahkumde,oysa Polat ketu hic bir sey yapmadi,zalimleri hep cezalandirdi,masumlari hep korudu…Yoksa bu Allahin bir sinavi,ozaman nedenb bukadar cok agir bu sinav,neden onun canini deile Askini ve kizinin canin aldi…Bu sorunun cevabini asla hic kimse bilmez…

Polat cesaretini toplar ve yuvaya gider Sedefle konusmak icin…Sedefinin isten cikmasini bekledi…
    Polat:Sedef
    Sedef Polata oylece bakiyerdu,ona baktikca Ebruyu geruyerdu…
    Sedef:Polat yeter yapma bunu.
    Polat:Ebrumdan sen ve annesi kaldi bana
    Sedef:Sen hic bir zaman…
    Polat:Sakin Sedef,canim cok aciyer,kaniyer,sende yapma.
    Sedef:Bak geriye ne kaldi Ebruda,ben soyliyim hic bir sey,hic bir sey.
    Sedef aglama baslar…
    Sedef:Ebru seni hersey cok seviyerdu,herseyde,ya sen ne yaptin onu koruyamadin,hep Ebru 3 sirada kaldi.1 isin 2 sirada arkadaslarin,ya Ebru?
    Polat:Haklisin.
    Sedef:Ozaman izin ver Ebrunun anilariyla tek kaliyim.
    Sedef cantasini yerden kadirir,kendi arabasina biner ve uzaklasir ordan…Polat kafasini cevirir ve merdivenlere bakar…Nasil 1 yil once Ebruyla tanisti…Nasil Ebru onunilk optu yanagindan…

Polat sabah solugu Ebrunun mezarinda alir…Elinde cicekler…
    Polat: Seni benden çalacaklar mıydı? Bir kuş gibi uçup gidecek miydin yüreğimden,
    Bir daha dönmeyecek miydin? Hangi kahpe kurşunla bitti bu mavi sevda? Ağlamak neyi değiştirir ki?Herşey bitti artık herşey bitti…Hic kimse yok artik hayatimda Ebrum,bekle beni yakinda geruseceiz…

Bir kac hafta sonra Ihtiyarlar Baskani Polatla gerusmek ister…

I.B:Yarin gerusuyerum Polatla.Ebru sozumu tuttum…
    Ebru doner dolmus gezleriyle bakar…Yuzunun bir tarfinda kucuk bir yarasi vardi ama iylesiyerdu yavas yavas…Ufak tefek yaralari vardi onlarda iylesiyerdu…
    Ihtiyarlarin baskani Ebrunun yanina yakinlasir…
    I.B.:Az kaldi…tam 45 gun hic kimseyle konusmadin kizinla bile…Zor anliyerum Ebru,ama kanitladinki Polat Alemdarin esisin…
    Ebru kizni kucagina alir ve devam eder bencereden disariya bakmaya….

Flas patlar….

Son anda Ebruyla kizini kurtardilar…Ebru biraz zarar aldi,cunku tam cikarken patlama onu birazcik dokundu…Iskenderi asarken Ebru zor olsa geruyerdu…Elif Ihtiyarlarin Baskanin elinde agliyerdu…Ebruyu sehirde cok uzak bir eve yerlestirirler…Herkeste uzak,gezden uzaka…Ebru kendine geliyerdu yavas,yavas 45 gun boyunca hic kimseyle konusmiyerdu…Sadece kizina sarilarak Polati hatirliyerdu…Kizina isim bile koymadi cunku umud ediyerduki birgun Polatla gire donecek ve Polat koyacak kizlarinin ismini…

Ihtiyarlar Baskani Ebuya soz Verdi ve sozunde durdu….

Ofis…
    Memati:Nere Usta?
    Polat:Gerusmek istediler.
    Memati:Usta bende gelsem.
    Polat:Olur,gel.
    Memati cocuklar gibi sevinerek cikarlar ofisten…
    Memati:Usta diyer istekleri ne olucak?
    Polat:Bilmiyerum Memati
    Yol boyunca Memati sevincliydi cunku Polati yanliz burakmadi…Aslinda iyi oldu onun gelmesi…Ihtiyarlar Baskani Mematiyi gerduyunde cok sevinmisti…
    I.B.:Hos geldiniz.
    Memati:Hos bulduk
    Memati bastan sona kadar bakti Ihtiyarlar Baskanina…
    Memati:Bende sandimki 80 yaslarinda birisi
    Polat:Memati
    I.B.:Yok Memati okadar’da deil
    Polat:Gerusmek istediniz
    I.B.:Evet.
    Polat:Nicin?
    I.B.:Gidince gerursun.
    Bir arabaya binerler,arabanin camlari siyah perdey kapaliydi,izin Ihtiyarlar Baskani izin vermiyerdu acmaya…Yol boyunca cok merak ettiler nereye gidiyerlar…
    Simdi bam baska bir hayat basliyerdu….
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike C.tesi Ara. 25, 2010 3:27 pm

çok güzel olmuş ellerine sağlı canım.devam Laughing drunken
    GMZ
    GMZ
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 1525
    İş/Hobiler : müzik dinlemek sarkı söylemek söz yazmak
    Lakap : duygusal

Mesaj tarafından GMZ C.tesi Ara. 25, 2010 6:49 pm

ya canım benim çok güzel olmuş lütfen devamını bugün yaz
    BİRDE SENDEN BİR RİCAM VAR MUSTAFA CECELİ DEN EKSİK SARKISINA
    KILİP YAPARMISN confused drunken
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike Salı Ara. 28, 2010 5:01 pm

ışık devamını ne zaman yazmayı düşünüyorsun acabaaa king
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) Salı Ara. 28, 2010 5:13 pm

Korku ne demek?Ya aci?Bu iki sorunun cevabini zamanla anliyer insan…Bu iki seyde insani oldure bilir…Ama bunu hic kimse onceden geremez…

Arabadan inerler Polat,Memati etrafa dikatlice inceliyerlardi…

I.B.:Merak etme Polat Alemdar.
    Polat:Oda deilde buraya nasil geldik,3-4 saatir yoldayiz.
    I.B.:Evet,bekleyin.

Duygu hemen Ebrunun odasina gider…

Duygu:Ebrucum.

Ebru doner Duyguya bakar,gezlerinde birazcik bir gulumseme vardi…

Duygu:Geldiler.

Ebrunun gezleri dolarak yataga oturur…

Ebru:Polat,Poladim geldin sonunda.

Eve gecerler…Mematiyle Polat bir birlerine bakar bir seyleri anlamaya calisirlar…

I.B.:Simdi geruceyin seye cok sasiracaksin biliyerum ama boyle gerekti.
    Polat:Nasil?

Ebru yavas yavas merdivenleri iner Polati yavas yavas geruyerdu,Memati ilk Ebruyu gerduyunde gezleri buyuyerek Ebruya bakiyerdu…

Memati:Yenge,sen…

Polar arkasini doner merdivenlere dogru…Ebru tam merdivenleri ortasinda durur aglamaya baslar,sanki ayaklari oraya yapismisti daha fazla adim atamiyerdu…
    Polatsa durdugun yerde gezlerine inanamaz…

Polat:Sen?

Herkes saskin saskin bakiyerdu bir birlerine…Ebru sevinctenmi,acidanmi agliyerdu Ebru bilmiyerdu…
    Polat yavas yavas Ebruya dogru yurumeye baslar…Ebruysa durdugu yerde kipirdamiyerdu…Korkuyerduki ya yine Polatsiz kalirsa…
    Artik gezleri sadece bir birini geruyerdu…
    Ebru elinle Polatin yuzunu oksamak ister ama korkarak,eli titriyerek dokuna bildi…
    Polat gezunden yas dokulme basladi,Ebru bir bir siliyerdu…
    Polat sim siki sarilir Ebruya,sim siki burakmamak uzerine saclarini opeyerdu,kokluyerdu…
    Ebruysa Polatin kokusunu icine ceker onu sariliyerdu….

Polat:Ebrum,Ebrum benim.
    Ebru:Polat.

Polat artik kavusmustu kalbine…Ebruysa kendi kalbine kavustu…
    Duygu o sirada kucaginda Elif yanlarina yakinlasir…Polat hemen Elifi kucagina alir kokusunu icine ceker o minik ellerini oper…
    Mematinin gezleri dolarak disari cikar Ihtiyarlar Baskaniyla beraber,Memati yere cekerek aglamay baslar…

Memati:Bu nasil oldu?
    Memati yerde kalkar Ihtiyarlarin Baskaninin yakasina yapisiyer…
    Memati:Nasil bunu yaptiniz?Yokmu sisin bir kalbiniz?

Hemen korumalar silgalrina davranirlar….

I.B.:Sakin olun,indirin.Memati sakin ol
    Memati:Nasil oluyim?Yengemi kendi ellerimle topraga verdim.

Polat Ebrunun yanagina dokumnak ister ama dokumanaz yanagin bir tarafi yaraliydi….

Polat:Ozur dilerim…

Koltukta oturmus Ebrunun elini tutuyerdu,Elif kucaginda misil misil uyuyerdu….
    Ebru bir bir nasil oldu hersyi anlatmaya baslar…Dygu yakinlasir Elifin alir ve odaya cikar…
    Polat dizlerinin ustune cekerek Ebrudan ozur dileme baslar….

Polat:Ozur dilerim.
    Ebru:Polat.
    Polat:Sizi koruyamadim
    Ebru:Bak,yuzume bak.Artik yanindayiz.

Zor olsada ama herseyin ustesinden gele bilirler…Onlarin kos koca ailesi var onlari hep yaninda olacagi bir ailesi…Ebru evine donmustu cok mutluydu,Polat icin her gun yeni bir baslangicti evet saat 9 geliyerdu bir kere bile gecikmedi…Evin etrafinda orda koruma vardi,Ebrunun buna cani cok sikiliyerdu ama anliyerduki bu lazim…Sultan Abndulheyle nisanlanmisti onlarinda mutluluklari yuzlerinden okunuyerdu…

Memati Sedefle arasini duzultmeye calisir ama Sedef malesef Ankara doner,ailesinin yanina…
    Ebru cok uzulmustu ama Sedefin annesi cok hastaydi ve kizini yaninda istiyerdu Memati 2 kez sevdiyi kaybeti…

Ali Memati sunete yaparlar…Ebru tum ince detayina kadar kendisi ilgilenir…Cok mutluydu,Ali Memati artik erkek oluyerdu…Kirve Polat olur…Saat alir…Ebru kucuk bir kolye yapar Gamzenin bas harfi vardi,Memati duygulanir bir anlik Gamzeyle yasadiklari gelip gecer gunun onune…Cok guzel bir gece olur Memati Ali Mematide cok mutluydular Memati bir dakika bile ayrilmadi Mamosunun yanindan…

Ebru:Karar verdim
    Polat:Neye canim?
    Ebru:Elifimizi Mamosa vericem
    Polat:Ya oylemi,ben vermiyerum
    Memati:Aaa Uste niye oyle diyersun.
    Ebru:Cunku kizinin tursusunu kuracak
    Polat:Evet
    Ebru:Iyi kur

Gulerek konusmalarina devam ederler…Polat Ebrunun kulagine eyilir bir seyler soyler…

Polat:Elifimize annemlere buraksan

Ebru kasini biri kadilar hafif gulumsemeyle bakar Polata…Polata o capkin bakislariyla Ebruya bakar….

Ebru:Sana baglai.

Polat hemen Gulcicek hanimla konusur ve Elif o aksam onlarda kalir…

Ebru uzaktan Polati seyrediyerdu nasil cocuk gibi Elifle ve Ali Mematiyle oyniyer Mematide onlarla beraber…O sirada Ebrunun annesi yakinlasir Ebrunun yanina…

Gulcicek:Bir oglunuz olsan cok guzel olur…

Ebru birde doner bakar annesine…

Ebru:Anne,Elif daha kucuk…
    Gulcicek:Eee daha iyi beraber uyuyerler..
    Ebru:Bilmem
    Gulcicek:Baksana Polata

Ebru seyretmeye devam eder onlari,annesinin soyledikleri dusuniyerdu,kendiside istiyerdu ama biraz korkusu vardi icinde…

Davet yavas yavas bitiyerdu Zaza o gece herkesi cok guldurdu…Zulfiker agayla beraber az kalsin kavga ediyerlardi ama sonra hersey tatliya baglandi…

Herkes yavas yavas arabalarini binerek uzaklasiyerdu ordan…Ebru arabanin yaninda Polati bekliyerdu…Polat o yurusuyle o capkin gulusuyle,bakisiyla elinin birisi cebinde,diyer elinde kip kirmizi bir gul vardi Ebruyu bir kere kendisina asik eder… Ebrunun gezleri yildizlar gibi par parliyerdu…

Polat:Senin icin bitanem
    Ebru:Cok sagol bitanem

Bir birlerine bakiyerlardi gezler herseyi cok iyi anlatiyerdu…

Polat:Gidelim
    Ebru:Olur.

Polat yardim eder Ebruya arabaya binmesine…Yol boyuncu bir birlerinin elerini tutuyerlardi…

Ebru:Nere gidiyeruz?
    Polat:Soylemem
    Ebru:Yaaa
    Polat:Hanim effendi lutfen.
    Ebru:Iyi tamam.

Ebru basini Polatin omzuna koyar yola bakiyerdu,Cahit arkadan onlari takip ediyerdu,Polat bunu fark eder kucuk bir tebesumle gulumser,zaten gidecekleri yerde cok koruma vardi…

Guzel bir eve gelirler…Her yerde mumlar yaniyerdu,sampanya,kirmizi guller vardi…
    Ebru cok mutlu olur hemen Polati sarilir ve uzun uzun oper Polati…Polati dudaklari kirmizi olur Ebru eliyle silmeye baslar….

Ebru:Cok sagol,cok cok guzel…
    Polat:Burasi senin canim.

Sominanin yanina otururlar,sampanyayi acar Polat…Ebru birde Polatin koluna takilir ve hemen Polata bakar…

Ebru:Ama bu
    Polat:Evet,bu senin hediyen canim

Ebru duygulanir,bilmez ne soylesin…

Ebru:Ama nasil buldun?
    Polat:Buldum iste,ve kolumdan hic cikarmadim bir kere bile.
    Ebru:Ozaman gunluyumude okudun.
    Polat(gulumsiyerek):Evet.,artik sen benimde kalbim hayatimsin.
    Ebru:Polat…

Polata sarilir…..
    melike
    melike
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından melike Salı Ara. 28, 2010 5:19 pm

çok tatlı olmuş,çok güzel,şimdi çıkmam lazım ama tekrar geldiğimde lüfen devamını yazmış ol canım Laughing
    oslemmsemiz
    oslemmsemiz
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 1699
    İş/Hobiler : ÖĞRENCİ
    Lakap : DeNgEsİz

Mesaj tarafından oslemmsemiz Salı Ara. 28, 2010 5:34 pm

çok güzel canımmmm

Forum Saati Perş. Eyl. 19, 2024 10:30 pm