... Aşka İnat ... Uyeol11

Join the forum, it's quick and easy

... Aşka İnat ... Uyeol11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

... Aşka İnat ...

~aksamguzelı~
    ~aksamguzelı~
    HaticeFan Grafiker
    HaticeFan Grafiker

Kullanıcı Puanı : 2009
    Lakap : Gezenti (=

... Aşka İnat ... Empty ... Aşka İnat ...

Mesaj tarafından ~aksamguzelı~ Çarş. Mayıs 19, 2010 8:38 pm

Aşka İnat

... Aşka İnat ... 932294 ... Aşka İnat ... 932294 ... Aşka İnat ... 932294

Oyucu Kadrosu

... Aşka İnat ... 40104145 ... Aşka İnat ... 76109887
    Hatice Şendil | Saruhan Hünel
    (Yasemin Güney) | (Yağız Uluaslan)

... Aşka İnat ... 63849423 ... Aşka İnat ... 34129884 ... Aşka İnat ... 79935558
    Kaan Urgancıoğlu | Sumru Yavrucuk| Avni Yalçın

(Yiğit)| (Füsun Güney)| (Emin Güney)

... Aşka İnat ... 36213932 ... Aşka İnat ... 52288480 ... Aşka İnat ... 76817342 ... Aşka İnat ... 80094211
    Burçin Yıldırım| İpek Tuzcuoğlu | Jülide Kural| Fatih Terim

(Yeşim) | (Ayfer Uluaslan) | (Bade Uluaslan) | (Harun Uluaslan)

KONUSU:Yasemin ve Yiğit birbirlerini çok seven iki sevgililerdir.İkiside iç mimarlık okumaktadırlar,bu ilişkilerini resmiyete dökmek isteyen ikili ilk adım olarak ailelerinde isteğiyle nişan takarlar.İlerleyen zamanlarda Yeseminin çok sevdiği nişanlısı Yiğit Yasemini onun en yakın arkadaşı Yeşimle aldatır.Bunu öğrendiğinde hayatı başına yıkılan Yasemin erkeklere karşı büyük bir kin beslemeye başlar,aradan iki yıl geçer Yasemin Mastır için sınava girer ve Amerika'da burs kazanır,ona kıyamasa da ailesi onun Amerika'ya gitmesine göz yumar.Yağız ise ailenin tek oğludur,Babası onu işlerin başına geçirmek istemektedir bunun için onu okumaya Amerika'ya gönderir,ikili birbirlerinden habersiz aynı uçağa yanyana koltuklara denk gelirler,bir uçakta yan yana başladıkları yolculuk bakalım nereye kadar sürücek ve onları neler bekleyecek?

Aşka İnat yakında...

En son £bru~Polæt tarafından Perş. Mayıs 20, 2010 10:31 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
    ~aksamguzelı~
    ~aksamguzelı~
    HaticeFan Grafiker
    HaticeFan Grafiker

... Aşka İnat ... Empty Geri: ... Aşka İnat ...

Mesaj tarafından ~aksamguzelı~ Paz Mayıs 30, 2010 2:26 pm

BÖLÜM ÖZETİ
    ... Aşka İnat ... A%C5%9EKA%20%C4%B0NAT%20AF%C4%B0%C5%9E... Aşka İnat ... Akanataf
    ÖZET:
    Yasemin'nin nişan gecesinde neler yaşanacak?,En yakın arkadaşı tarafından ihanete maruz kalan Yasemin bu ihaneti nasıl öğrenecek?,Öğrendiğinde nasıl bir tepki verecek?,Affedilmek isteyen Yiğit ne yapacak?,Amerika bursu kazanan Yasemin babasının istememesine karşın Amerika'ya gidecek mi?,Uçakta hangi büyük sürprizle karşılaşacak?
    Hepsi ve Daha Fazlası 4 Haziran Cuma günü haticesendil.forumotion.com'de...

... Aşka İnat ... 932294 ... Aşka İnat ... 932294 ... Aşka İnat ... 932294

En son £bru~Polæt tarafından Paz Mayıs 30, 2010 3:23 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
    ~aksamguzelı~
    ~aksamguzelı~
    HaticeFan Grafiker
    HaticeFan Grafiker

Mesaj tarafından ~aksamguzelı~ C.tesi Haz. 05, 2010 5:24 pm

Aşka İnat
    1.bölüm
    :Tanıtım:
    Hatice Şendil:Yasemin Güney
    Saruhan Hünel:Yağız Uluaslan

Sumru Yavrucuk:Füsun Güney
    Avni Yalçın:Emin Güney
    Kaan Urgancıoğlu:Yiğit
    Fatih Terim:Harun Uluaslan
    Jülide Kural:Bade Uluaslan
    İpek Tuzcuoğlu:Ayfer Uluaslan
    Burçin Terzioğlu Yıldırım:Yeşim
    1.BÖLÜM
    [center](Akşam nişanı olan Yasemin nişanlısı Yiğit ile beraber alyans beğenmeye gidecektir.Ancak Yasemin bir umut Amerika bursunu kazanırım diye sınava katılmak için gereken belgeleri halletmeye çalışıyordur.Nişanlısı yiğit ise buna tepkilidir.Kamera yaseminin belgeleri yatırdığı binanın tabelesını gösterir ve aşağıya iner.Daha sonra yasemini gösterir ve Yasemin yürümeye başlar caddede.Üzerinde gül kurusu bir gömlek altında ise kot pantolonu vardır.Saçları açık ve kıvır kıvırdır.O sırada telefonu çalar.)
    yasemin:alo,canım.
    yiğit:nerdesin yasemin,aa bir dakika bugün başvurunun son günüydü bana belgelerimi verdim deme sakın...
    yasemin:Anlamıyorum ki neden bu kadar tepkilisin buna!
    yiğit:verdin mi yoksa,doğruyu söyle.
    yasemin:hayır vermedim,
    yiğit:ama aşkım biz nişanlıyken sen oraya gidersen evlenmemiz hayal olur,zaten 3 ay sonra askerliğim yüzünden askıya alıcaz düğünü,bunu kaç kere konuştuk ben senle mutlu olmak istiyorum.
    yasemin:bende canım,bende...taksi geliyor ben 15 dakikaya ordayım.
    yiğit:tamam hadi bekliyorum.
    yasemin:taksiii!!
    (kameralar Yağızların holdingi gösterir.Babası toplantı yapıyordur.Kocaman masanın başına babası,annesi,ablası yağız ve diğer yönetim kurulu üyeleri oturmuştur.)
    harun:bugün burada toplanmamızın amacını hepiniz tahmin ediyorsunuzdur.Bugün şirketin yönetim elinin değişmesi konusu hakkında sizlerle bir istişarede bulunacağım.Elbette benim kararım belli ancak karım bade,kızım ayfer ve tabi siz diğer yönetim kurulu üyelerinin fikirlerini de göz önünde bulunduracağım.Uzatmadan konuya geçeyim,malum yaşımız kemale erdi,bir ayağımız çukurda.
    yağız:estağfirullah baba,
    harun:yok öyle evladım,ben artık şirketi gözüm kapalı birisine emanet etmek ve karımla uzun bir seyehate çıkmak istyorum.
    (harun badeye bakar ve birbirlerine gülümserler.)
    bunun içinde koltuğumun varisini açıklamak istiyorum.Taktir edersiniz ki iki çocuğum var.Ancak oğlum Yağız koltuğumun sahibidir.Yağıza engel olan tek şey ise Amerika'da devam ettirdiği okuludur.O gelene kadar koltuğumu ablası Ayfere bırakıyorum.Yağız döndüğünde ise iki kardeş huzur ve refahlık içinde şirketi yöneteceklerdir.Evlatlarım...
    (harun ayfer ve yağızı yanına çağırır ikisine de sarılır ve onları kucaklar.)
    (kamera kuyumcuda alyanslarını alan yasemin ve yiğiti göserir.)
    yasemin:aşkım içinde yiğit yazıyor.
    yiğit:benimkinde de yasemin yazıyor.
    (yasemin yiğitin boynuna atlar ve sarılır.)
    (kameralar toplantı sonunda holdingin koridorunda yürüyen yağız ve ayferi gösterir.)
    yağız:ee abla,ben gelene kadar koltuğuma iyi bakarsın artık.
    ayfer:senin koltuğun benim koltuğum mu var yağız,hem sen geliceksinde ben sana biizim holdingde işler nasıl yürür öğreticemdee...daha çok beklersin...
    yağız:bak bak bak hemende göz dikiyor tahtıma...
    ayfer:çok konuşma ne zaman uçuyorsun Amerika'ya
    yağız:2 gün sonraa...
    ayfer:o kadar az mı kaldı.bak ne diyorum akşam bir yemeğe çıkalımmı?
    yağızz:olur abla , ben ayarlar sana haber veririm...
    (o sırada yağızın telefonu çalar.)
    yağız:pardon,aloo...
    (kamera Yaseminlerin evinin önünü gösterir.iki katlı çok şirin bir evleri vardır.Yiğit Yasemini eve bırakmaya gelmiştir.)
    Yasemin:Geç kalmayın akşama.
    Yiğit:tamam kalmayız,hadi gir içeri annenin etekleri tutuşmuştur.
    Yasemin:haklısın,dünden beri evin içinde dört dönüyor.
    (Yasemin yiğiti öper ve içeri girer.Yiğit yolda yürümek için arkasını döner o sırada telefonu çalar,arayan Yasemin'in en yakın arkadaşı Yeşim dir.)
    yiğit:alo yeşim,sana beni bir daha arama demedim mi?
    yeşim:ne oldu yiğit bey,iki gün önce öyle demiyordun ama...
    yiğit:anla artık ben yaseminle nişanlanıyorum,düş yakamızdan tamam mı düş...
    yeşim:aa öyle demee akşam hine birlikte olucaz nişanınızdaa...

(kamera yiğitin öfke dolu bakışlarını gösterir.Artık İstanbul'da akşam olmuştur.Kamera Kız kulesini ve havanın karardığını gösterir.Tekrar Yaseminlerin kapısını gösterir kamera kapı çalmıştır.)
    Yasemin:anne galiba kalbim durucak.
    Füsun:Hadi kızım insanlar ağaç oldu...
    (yasemin kapıyı açmaya gider.Üzerinde pembe straplez uzunluğu diz kapaklarının üstünde bir elbise vardır.tek kolu örgüyle tutturulmuştur.saçları açık ve hine kıvır kıvırdır.kapıyı açar.)
    yasemin:hoşgeldiniz.
    yiğitin annesi:hoşbulduk.
    (yasemin yiğitin annesinin elindeki çikolatayı alır.)
    yiğitin babası:hoşbulduk.
    füsün:efendim şöyle içeri buyurun.
    (aileler içeri geçerler,en sona elinde çiçeğiyle yiğit ve yasemin kalır.)
    yiğit:çok güzel olmuşsun.
    yasemin:teşekkür ederim.
    (yasemin yiğitin elindeki çiçekleri alır..)
    (kamera boğazda yemek yiyen yağız ve ayferi gösterir.)
    ayfer:ee yok mu bir kız?
    yağız:ne kızı abla?
    ayferi:nasıl ne kızı,bir kız arkadaşın diyorum.
    yağız:haaa
    ayferi:var yani...
    yağız:abla sedece haaa dedim var demedim ki!
    ayferi:bana bak yağız bugün senden koltuğuna geçmeni isteyen babam,yarın kucağına torun da ister.
    yağız:doğru ister mi ister.
    ayfer:bakıyorum daa niyetlisin.
    yağız:çocuk için evlilik gerek,evlilik içinde bir eş gerek...
    ayfer:sana kız mı yok,
    yağız:bu yaşıma kadar ben rastlamadım gördüğüm anda tutulacağım,beni benden edicek herşeyiyle ama herşeyiyle ona baktığımda kendimi göreceğim bir kadına.
    (kamera yağızın o mükemmel bakışlarına zoom yapar ve ekran değişri.)
    (Yaseminin babası yiğit ve yaseminin yüzüklerini takar...hafif ağır çekimdedir.herkes alkışlar.nişan kısmı bitmiş artık tebriklere gelmiştir.anneler ve babalar öpülür.yasemiin en yakın arkadaşı yeşimle sarılır.)
    yeşim:canım çok mutlu olun inş.
    yasemin:çok saol.
    (yeşim elini yiğite uzatır ve sinsi ve gördünmü bak gibisinden bakışlarla yiğite bakar.)
    yeşim:seni de tebrik ederim yiğit,
    yiğit:saol...
    (yiğit kıpkırmızı olmuştur yasemin birşey anlayacak diye.)
    (nişan biter,herkes evlerine dağılır,yasemin ise pijamalrını giymiş uyumak için yatağına yatmıştır ancak uyku tutmaz.aşağı mutfağa su içmeye gider.ama mutfakta birisi ağlıyordur.yasemin ışığı yakar.)
    yasemin:anne...
    (füsün hemen gözyaşlarını siler,yasemin gelir ve füsünun yanındaki sandalyeye oturur.)
    yasemin:ağlıyor musun sen?
    füsun:sevinçten kızım,sevinçten.Daha dün kucağımdaydın,minicik ellerini uzatıyordun bana,şimdi o ellerinle başkasını tutcaksın,başka bir eve yuvam diyeceksin,sabahları başka bir evde açıcaksın gözlerini...
    yasemin:annecimm...
    (der ve annesiyle uzun uzadıya sarılırlar,annesi yaseminin saçlarını koklar...Artık İstanbulda sabah olmuştur.Kamera sabah kalhvaltısı için masada oturmuş Uluaslan ailesini gösterir.Masaya en son Yağız gelir.)
    yağız:günaydın,hepinize...
    bade :günaydın...
    ayfer:günaydın.
    harun:nerdeydin gece?
    ayfer:beni eve getirdikten sonraa nereye gitti bilmiyorum
    yağız:arkadaşlarla takıldık biraz,
    harun:yarın mı uçağın?
    yağız:evet,
    bade:hayırlısıyla bir dönsen artık evine,
    yağız:o da olucak bade sultan oda olacak...

(kamera okulun önündeki Yasemini gösterir.Arabadan iner ve kütüphaneye doğru yol alır.)
    (Ancak kütüphane de yiğit ve yeşim vardır.yiğit yeşime kızıyordur.)
    yiğit:nasıl yaparsın bunu,nisper yaparmış gibi nişanımıza nasıl gelirsin zaten utancımız diz boyu beni neden daha fazla aşağılamaya çalışıyosun haa neden?
    yeşim:sende biliyorsun benden vazgeçemeyeceğini , bensiz yapamayacağını...
    yiğit:ee ne saçmalıyorsun.
    (yeşim yiğiti kendine doğru çeker,kamera yürüyen ve kütüphaneye doğru gelen yasemini gösterir daha sonra tekrar yiğit ve yeşimi)
    yeşim:yasemin sana benim verebileceklerimin zerresini veremez hadi seni reddediyorum de...
    (yiğit iyice affallamıştır.yasemin kütüphaneye girmiştir onların olduğu tarafa doğru yürümektedir.yeşim yiğiti kendine doğru çeker ve dudaklarına yapışır ve yiğitte tekrar kayıtsız kalamaz.yasemin onların olduğu rafların yanına doğru döner ve bir anda titreyerek geri çekilir,karşısında en yakın arkadaşı ve biricik nişanlısı öpüşüyordur.kamera yasemine zoom yapar...)

1.BÖLÜMÜN SONU
    KATKILARINDAN DOLAYI:
    GÜLDEN'E
    YELİZ'E
    ve
    HATİCE ŞENDİL FAN CLUB YÖNETİCİ VE MODERATÖRLERİNE
    (ZEYNEP'E
    ELİF'E
    ve
    ŞEVVAL'E)
    ...TEŞEKKÜR EDERİM...

En son ~aksamguzelı~ tarafından C.tesi Haz. 05, 2010 5:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    ~aksamguzelı~
    ~aksamguzelı~
    HaticeFan Grafiker
    HaticeFan Grafiker

Mesaj tarafından ~aksamguzelı~ Cuma Haz. 11, 2010 7:03 pm

AŞKA İNAT
    2.BÖLÜM
    :T A N I T I M:[/color]

2.BÖLÜM
    (Yasemin gördüğü manzara karşısında adeta donakalır.Titrer ve hayretler içinde karşısındaki iki kişiye bakar.Belki de hayatının yıkımıydı bu.Biri nişanlısı,diğeri çocukluk arkadaşı … Bir an kelimeler boğazına düğümlenir.Daha sonra Yeşim birden Yasemin’in geldiğini fark eder ve dudaklarını Yiğitten ayırır.Yiğit ise hem pişmandır hem de her şeye rağmen tekrar Yeşim’e koşmuştur.Yeşim ne yapacağını bilemez,yapamaz da başını öne eğer.Yiğit ise hemen savunmaya geçer ancak Yasemin için hayat durmuş gibidir.Kamera bir anda gözleri dolu uzağa bakan Yasemini ve önünde ona savunma yapan Yiğiti gösterir.Ancak Yasemin Yiğiti duymamaktadır.Yasemin’e Yiğitin sesi buğulu gelir,Yiğit ise hararetli hararetli konuşmaktadır.Yasemin bir an kendine gelir.)
    yasemin:yeter!
    Yiğit:yasemin aşkım nolur dinle,açıklayabilirim,her şey bir anda oldu nasıl böyle bir şeyi yapabildim bilmiyorum ama ben bir tek seni seviyorum…
    (yiğit seni seviyorum derken Yaseminin elini tutmaya çalışır ancak yasemin elini geri iter.)
    yasemin:dokunma bana…
    (yasemin iki eliyle kafasını tutar ve )
    yasemin:inanamıyorum biri nişanlım,öbürü çocukluk arkadaşım…nasıl yapabildiniz,nasıl?
    (yasemin daha sonra sesini yükseltir ve iki eliyle Yeşim’in omuzlarından iter ve bağırarak,)
    yasemin:nasıl böyle alçakça bir şey yapabildin , beni böyle sırtımdan nasıl vurabildin? Çocukluk arkadaşım dediğim sen beni bu hale nasıl getirebildin söyle yeşim,nasıl?
    (yeşim başı öne eğik,)
    yeşim:yasemin hiç bir şey görüldüğü gibi değil…
    (yasemin perişan haldedir kolundaki çantası yere düşer ve yüzünü yanındaki yiğite döner…
    yasemin:sen benim iki gün önce canımdan çok sevdiğim adamdın,şimdi gözümde pirinç tanesi kadar değerin yok,
    yiğit:yasemin!
    (yiğit yasemin derken yasemin elini kaldırır ve Yiğit’e okkalısından bir tokat atar,)
    yasemin:sakın bir daha karşıma çıkma,senden de (yüzünü yeşime döner) aşağılık oyunlarından da (yüzünü tekrar yiğite döner) nefret ediyorum…
    (yasemin yere eğilir ve çantasını alır hızlıca kütüphanenin kapısına doğru yürür,)
    (yiğit ve yeşim afallamıştır,yeşim yiğitin yanında gelir ve kollarını boynuna dolar.)
    yeşim:aşkım bak artık aramızda bir engel kalmadı.
    (yiğit yeşimin kollarını üzerinden çeker ve yaseminin arkasından koşmaya başlar,)
    yiğit:yasemin!!
    (yasemin ise hızlı adımlarla okulun kapısına doğru gidiyor ve aynı zamanda ağlıyordur,bir yandan gözyaşlarını siliyordur ve çevresindekilerde kafalarını çevirip yasemine bakıyorlardır,yasemin okulun kapısına gelir ve önünden geçmekte olan bir taksiyi durdurur,)
    yasemin:taksi!
    (yiğit ise yasemine yetişmiştir,yasemin taksinin kapısını açmış tam binecekken arkadan yiğit gelir ve kolundan tutar.)
    yiğit:yasemin nolur dinle!
    Yasemin:bırak artık peşimi bitti anlıyor musun bitti,(der ve parmağındaki yüzüğü çıkartıp yere fırlatır,ve taksiye binip uzaklaşır,kamera yerde atılmanın hızıyla hala dönen yüzüğe zoom yapar ve yüzük durur,ekran değişir…)
    (yağız ise akşam gidecek olduğu Amerika için pasaportunu yeniletmeye gider,)
    (yağız binaya girer ve evraklarının tamamlanması için geniş bir koridorda beklemektedir.ilk önce etrafına bakınır,daha sonra saatine saat 12:45’tir…daha sonra içeriden kilolu kısa boylu göbekli bir adam gelir elinde 2-3 tane dosya kağıdı vardır,gelen babasının o bürodaki tanıdıklarından biridir,)
    adam:yağız!
    (sağ pencereden dışarı bakmakta olan yağız kafasını döndürür ve adama bakar.)
    yağız:selahattin amca!
    Selahattin:ne işin var burada kerata!
    Yağız:pasaport yeniletmek için geldim…
    Selahatin:bu işler sana mı kaldı oğlum,gönderseydi ya baban adamlarından…
    (yağız gülümser,ve beraber koridorda selahattinin odasına yürümeye başlarlar…)
    (ekran değişir,yasemin taksiden inmiş bir parka gelmiştir,etraf yeşilliktir çantasını elinde yere doğru sallamış saçı başı hafif dağınık,gözleri kıpkırmızı ve yüzü çok solgundur….)
    (birazcık yürür,etrafında gelip geçmekte olan herkes ona bakar.daha sonra gördüğü ilk banka oturur,uzun uzun yeşilliklere bakar ve gözleri dolar daha sonra elleriyle saçlarını düzeltir ve daha gözünün ucunda olan gözyaşlarını siler,çantasını kurcuklamaya başlar içinden telefonunu bulur ve çıkartır,aradığı kişi yasemini amerikaya gitmesi konusunda teşvik etmiş ve belgelerini de hazırlayacak olan adamdır.)
    yasemin:alo yavuz!
    Yavuz:efendim yasemincim,yoksa düğüne davet için mi aradın?ayağına gelen fırsatı tepiyorsun türkiye’de kaç üniversite öğrencisi amerika’da burslu okumak için can atıyor haberin var mı?
    Yasemin:yavuz belgelerim hazır mı?
    Yavuz:şaka yapıyorsun,daha iki gün önce evlilik diyordun!
    Yasemin:evlilik mevlilik yok,Amerikaya gidiyorum…
    (kamera telefonda kendinden emin konuşan yasemini gösterir ve ekran değişir,)
    (yağız ise selahattin amcayla beraber onun odasında oturmaktadır o sırada çaylar gelir,çaycı çayları masaya bırakır,)
    yağız:teşekkür ederim,
    selahattin:aradım konuştum senin belgeler 15 dk. Ya hazır.
    Yağız:çok saol selahattin amca,sahi siz babamla liseden arkadaştınız demi…
    Selahattin:evet,ben okudum memur oldum onun ise büyük bir holdingi var ama saolsun hatır sayan bir dosttur,ara sorar halimi,işte bizde karşılığını vermeye çalışıyoruz…
    Yağız:eksik olma selahattin amca sen olmasan 2 saat daha buradaydım…
    (ekran değişir Yasemin eve gelmiş bavul toplamaya başlamıştır, dolabında ne bulduysa bavulun içine hızlıca koymaktadır,annesi ise yanında sorguya almaktadır yasemini…)
    füsun:kızım ne demek Amerika’ya gidiyorum,iki gün sonra davetiyeler bastırılacak sen Amerika diyorsun,hem Yiğit ne diyor?
    Yasemin:anne bana bir daha Yiğit deme!
    Füsun:ne demek yiğit deme,yoksa ayrıldınız mı?
    Yasemin:evet anne ayrıldık!
    Füsun:hanımefendi aklını başına topla,ne ayrılması nişanlın o senin!
    (yasemin eşyalarını bavula tıkıştırmayı bırakır ve arkasında konuşan annesine döner ve yüksek sesle…)
    yasemin:beni çocukluk arkadaşımla aldatan beyefendi,beni aptal konumuna koyan hine o beyefendi ama aklını başına toplaması gereken ben hanımefendi öyle mi anne…
    (füsun dona kalır,)
    füsun:yiğit seni aldattı mı?
    (Yasemin hiç bir şey diyemez,gözleri dolar ve hem annesi ona hem de o annesine sımsıkı sarılır ve kamera annesinin yaseminin boynuna sarılırkenki bakışlarını gösterir,)
    (ekran değişir… İstanbul’da akşam olmuştur…Yağızın ailesi onu geçirmek için havaalanına gelirler ve uçağın gelmesi için beklemeye koyulurlar…)
    (o sırada taksiden yasemin annesi ve babası inerler,babası bagajdaki bavulu alır ve içeriye doğru yürümeye başlarlar…)
    ( arkadan anons geçiyordur…)
    anons:istanbuldan kalkıp Newyork ‘ta iniş yapacak olan uçağımız 5 dakika sonra harekete geçecektir,tüm yolcularımıza duyurulur..)
    yasemin:hadi acele edelim 5 dakika sonra kalkacakmış…
    füsun:tamam kızııımmm!!
    İki ailede yolcuların geçirildiği bölmeye gelirler,farkında olmadan yan yana durmaktadırlar…
    (yasemin annesiyle sarılır..)
    yasemin:annecim….
    Füsun:bizi habersiz bırakma tamam mı kızım?
    Yasemin:hiç bırakır mıyım annecim her saat başı arayacağım..
    (kamera bu sefer yağız ve annesini göstermektedir onlarda birbirlerine sarılırlar…)
    bade:sık sık ara oğlum tamam mı?
    Yağız:anne sanki telefonlar orda çekmiyor da telefon kulübesinden ara oğlum der gibi tembih ediyosun!!
    (yağız ablasıyla sarılır,)
    Ayfer:bade sultan işte illa kaprisini yapacak!!
    Yağız:ablacım…
    Ayfer:kendine iyi bal cnm…
    (yağız babasına sarılır,)
    yağız:baba…
    Harun:gel buraya aslan parçası… seni koskaca bir şirket bekliyor,ayağını denk al…
    Yağız:ayıp ettin baba…
    Harun:hadi ordan ukala…
    /kamera bu sefer babası ve yasemini gösterir babası yasemine sımsıkı sarılmıştır….)
    emin:hiç içime sinmiyor kızım,hiç…
    yasemin:öyle şey olur mu baba…sadece 1 senecik…
    emin:her zaman yanındayız kızım bunu sakın unutma olur mu!!!
    Yasemin:babacııım…!
    (o sırada bir anons daha yapılır ve Yağız ile Yasemin pasaport kontrolünün yapıldığı yere doğru yürümeye başlarlar…)
    (aileleri ise farkında olmadan yan yanadırlar ve çocuklarına el sallamaktadırlar….)
    (Yasemin pasaport kontrolünün yapılacağı yerin önüne gelir ancak hala anne ve babasına el sallamaktadır yağız ise kendisinin ondan önce olduğu düşünür ve yanındaki boşluktan geçmeye çalışır tam o sırada yasemin arkasını döner ve Yağızla göz göz gelirler… kamera ikisine zoom yapar ve ekran kararır…)
    …2.BÖLÜMÜN SONU…
    ~aksamguzelı~
    ~aksamguzelı~
    HaticeFan Grafiker
    HaticeFan Grafiker

Mesaj tarafından ~aksamguzelı~ Perş. Haz. 17, 2010 1:44 pm

AŞKA İNAT
    ~3.BÖLÜM~
    TANITIM
    ~3.BÖLÜM~
    (yasemin başta ne yapacağını
    bilemez,Yağız ise yaseminin iri siyah gözlerinde tutuklu kalmıştır..Bir müddet
    öylece kalakalırlar.Daha sonra Yasemin sessizliği bozan taraf olur.)
    yasemin:beyefendi müsaade eder misiniz?
    Yağız:hanımefendi sıra sizde ancak
    buradan ayrılmaya pek niyetiniz yok gibi!bende sizin vedalaşma merasiminizi bekleyemedim.
    Yasemin:siz hepiniz böylesiniz.Beklemek sabretmek hiç bir şey ifade etmiyor değimli size
    Yağız:hanımefendi üzüntünüzden sert çıkışlar yapıyorsunuz!
    (yasemin sinirlenir ve bavulu tutmakta olan elini birden beline dayar ve bir hesap sorma edasıyla hiç tanımadığı o adama-yağıza- bakar.)
    (uzakta çocuklarını geçirmeye gelen iki aile ise şaşkındır.)
    bade:ne oluyor Harun?
    Harun:bilmiyorum Bade…
    Yasemin:Benim ne zaman nasıl çıkışlar yapacak olmam sizi hiç ilgilendirmez beyefendi.
    Yağız:neyse hanımefendi daha fazla uzatmayalım uçağı kaçırabilirim,buyurun…
    (Yasemin ve Yağız art arda pasaport kontrolünden geçerler ve uçağa doğru yol alırlar.)
    (kamera artık gözükmeyen yasemini geçirmek için gelen ailesini gösterir.)
    füsun:Gitti ha kızımız..
    emin:evet gitti
    (füsun omzunu emine yaslar ve
    havaalanının dışına doğru yol alırlar.)
    (Kamera uçağın içinde üçerli üçerli oturan yolcuları gösterir.Şanslarına Yasemin ve Yağız’da üçlü koltuğun köşelerine denk gelmişlerdir.Ortalarında ise bir tane adam oturmaktadır.Yasemin pencere kenarındadır ve uzun uzun bulutlara bakar bulutlara bakarken birden aklına Yiğitle gittikleri piknik gelir.Yasemin o anları hatırlar.)
    (Yasemin ve Yiğit çimenlerin üzerine uzanmış ve gökyüzüne bakmaktadırlar.)
    yasemin:Küçükken annem hep
    bulutların her birinin bir hayvan görünümünde olduğunu söylerdi.Onunla yazın çimlere uzanır gökyüzündeki her bulutu br hayvana benzetirdik ve onlara değişik değişik adlar takardık.
    Yiğit:Hımm… Yoksa şu bir aslan mı?
    Yasemin:hangisi?
    Yiğit:bak işte şurda!
    Yasemin:hani ben hiçbir şey
    görmüyorum.
    (yiğit yaseminin parmağını tutar ve gökyüzündeki aslanı elleriyle çizerler.sonra bir anda yasemin yiğitin elinin üzerinde olan elini yiğitin eliyle beraber 180 derece döndürür ve yiğite bulutlardan bir kalp çizer.)
    yiğit:hangimizin kalbi bu?
    Yasemin:hangimizin olduğu fark eder mi?
    Yiğit:o zaman şu minik olan içteki senin!
    Yasemin:neden küçük benim de büyük senin?
    Yiğit:çünkü benim kalbim seninkini sarmış sarmalamış sana bişey olmasın kimse kalbini incitemesin diye!
    (Yasemin birden titrer ve kendine gelir ancak gözünden akan iki damla yaşa mani olamaz.Hemen gözyaşlarını siler ve lavaboya gitmek ister.Ancak yanındaki adamın biraz toparlanması gerekmektedir . Yasemin adamdan çekilmesini rica etmek ister ancak uzaktan hiç türk e benzemiyordur.İngilizce olarak sormaya karar verir.)
    yasemin:sorry can I pass? (Pardon
    geçe bilir miyim?)
    (adam sanki hiçbir şey anlamamış gibi yaseminin yüzüne bakar.)
    yasemin:eyvah!ingilizce de bilmiyor bu kesin İtalyan.
    Adam:yanılıyorsunuz bayan,ben yarı Türk’üm.
    Yasemin:pardon ben sizi pek Türk’e benzetemedim de.
    Adam:zaten sadece annem türk ama türkçeyi biliyorum
    Yasemin:Hım..bu arada memnun oldum ben yasemin.
    Adam:bende memnun oldum yasemin , benim ismim de Antonie
    Yasemin:peki müsadenizle bir lavaboya kadar gidebilir miyim?
    antonie:ahh çok pardon!
    (Antonie Yaseminin geçmesine izin verir ancak yaseminin ilgisini boş olan yağızın koltuğu çeker.Yasemin lavabonun
    kapısını tam açıcakken,kapıyı arkadan başka birisi açar.Kamera Yaseminin gözlere zoom yapar.)
    (ekran değişir.Yiğit Yasemin’den özür dilemek için aradan zamanın geçmesini beklemiş ve sonunda dayanamayıp evlerine gelmiş,kapılarını çalmıştır.)
    (yiğit kapıyı çalar ve kapıyı açan yaseminin annesi füsun olur.)
    (füsun kapıyı açar ve şaşakalır.)
    yiğit:günaydın füsun anne,
    (yiğit daha cümlesini doğru düzgün tamamlamadan füsun yiğiti yakasından tutar diğer eliylede kapıyı çevirir ki içeriye emin’e ses gitmesin.daha sonra ellerini yiğitin yakasından çeker ve bir elini beline koyar.)
    füsun:sen hangi yüzle geliyorsun buraya!
    Yiğit:bakın füsun anne hiçbirşey bildiğiniz gibi değil
    Füsun:bana bir daha anne deme,bizi de kızımızı da rahat bırak tamam mı?
    yiğit:füsun anne lütfen yasemin le konuşmam lazım.
    Füsun:yasemin yok,Amerika’ya gitti.
    Yiğit:nee Amerika’ya mı gitti?
    (kamera yiğitin şaşkın suratına zoom yapar,ekran değişir.)
    (Yaseminle aynı anda kapıyı açmak için davranan Yağız’dır.)
    Yağız:bu seferde sıramı kaptı diye cıngar çıkarmıycaksınız herhalde!
    Yasemin:bakın beyefendi , pardon isminiz neydi?
    Yağız:yağız….
    Yasemin:bakın yağız bey orda ailemden ayrılıyor olmamın üzüntüsüyle size sert çıkışmış olabilirim ancak kötü
    bir niyetimin olmadığını söylemek isterim.
    Yağız:kötü bir niyetinizinolmadığı hiç belli olmuyordu,bıraksam çantayla,ayakkabıyla taarruza geçicektiniz.
    Yasemin:acaba taarruza geçen ben miyim,siz mi?
    Yağız:tabiki siz!
    Yasemin:yazık,çok yazık bir de havaalanında centilmenim centilmenim diye gövde gösterisi yaptınız!şimdi müsaade eder
    misiniz?
    (yağız kapıdan çekilir ve yasemin içeriye girer,kapıyı hızlıca kapatır.)
    yasemin:delinin zoruna bak!cıngar çıkarmışmışım…
    (ekran değişir,kamera havaalanında Amerika bileti bulmaya çalışan yiğiti gösterir,yiğit biletini alır ve 2 saat sonra olan uçağını beklemeye koyulur.Kamera yiğitin saatini gösterir her gösterdiğinde dakikalar hızlıca ilerlemektedir,zaman hızlandırılır uçağın
    kakmasına 15 dk vardır.Yiğit kalkıp bavulunu eline alır.tam yürürken telefonu çalar arayan Yeşimdir.)
    yiğit:bırak artık peşimi yeşim.ben Amerika’ya gidiyorum…beni arama artık tamam mı? Arama…
    yeşim:yiğit ben hamileyim.!
    Yiğit:neee!!!!!!!!
    (Kamera yiğitin şapşaşkın bakışlarına zoom yapar ve ekran değişir.!)
    (kamera kafede oturmuş olan Yeşim ve en az onun kadar cadı lan bir arkadaşını gösterir.Arkadaşı kıvırcık kızıl
    saçlı biridir.Adı da bahardır.)
    Yeşim:bilmiyorum bahar iyi mi ettim!
    Bahar:Kızım azcık aklını kullan bu oğlan Amerika’ya Yaseminin peşinden gitmiyor mu ,
    Yeşim:evet
    Bahar:peki biz onu durdurmak istemiyor muyduk,işte fırsat sıkıyorsa gitsin yiğit bey şimdi…
    Yeşim:ya gerçekten hamile olmadığımı öğrenirse!
    Bahar:o öğrenene kadar vakit kazanmış olduk fenamı?
    (kamera yeşimin suçluluk duygusu hisseden bakışlarını gösterir.)
    (ekran değişir.Kamera Uluaslan Holding tabelasını gösterir ve daha sonra Yağızın ablası Ayfer’in odasını.)
    (Ayfer odasında raporlarını incelemektedir.o sırada kapısı çalar.)
    Ayfer:girr..
    (içeriye sekreteri girer.)
    sekreter:efendim Yiğit adında biri geldi.
    Ayfer:yiğit mi?
    (o sırada arkadan Yiğit içeriye dalar.)
    sekreter:efendim Ayfer hanım…
    Ayfer:tamam bırak girsin.Kapıyı kapat ve çık sen..
    Yiğit:ne oldu Ayfer 5 yıl sonra beni görmek seni şaşırttı mı yoksa!
    Ayfer:bak yiğit o mevzu 5 yıl önceydi,kapattık bitti!
    (yiğit o sırada cebinden bir CD çıkartır.)
    yiğit:ama bu görüntüler öyle demiyor!
    (yiğit ayferin masasına doğru yürür ve bilgisayarına CD yi takıp Ayfer’e yiğitle olan görüntülerini izletir.Ayfer kafasını çevirir.)
    yiğit:eğer Uluaslan holding’in sahibi ünlü işadamı Harun Uluaslan’ın kızı Ayfer Uluaslan’ın bu tür görüntülerinin basına sızmasını istemiyorsan …
    Ayfer:ne kadar istiyorsun!
    Yiğit:şimdilik 50 bin.
    (kamera uluaslan holding tabelasını gösterir ve önünde eli telefonda olan Yiğiti.
    Yiğit:alo yeşim,nerdesin? Hemen o çocuğu aldırmamız lazım…
    (kamera yiğit’e zoom yapar.)
    (ekran değişir.)
    (Kamera Uçakta olan yolcuları gösterir ve yolcular aniden bir sarsıntı hisseder.)Hemen anons gelir.)
    Anons:sayın yolcularımız lütfen güvenliğiniz için kemerlerinizi bağlayınız.)
    (yolculardan neler oluyor fln gibi sesler yükselmeye başlar.)
    (o sırada uçak ani bir sarsıntıyla düşer.uçağın her bir parçası başka bir yere ayrılır.kuyruk kısmından alevler fışkırmaya başlar.bomboş bir arazidedirler yaralı yolculardan iniltiler gelir bazı yolcular ise ölmüştür.Yasemin ve Yağız ise şans eseri yan yana düşmüşlerdir.birden yağız doğrulur sadece kafasının kenarında ufak bir sıyrık
    vardır.etrafına bakınır adeta can pazarı gibidir.Yana doğru kafasını döndürdüğünde ise kafasından darbe almış baygın yatan yasemini görür.Yağız o anki can havliyle hemen yasemini kucaklar ve biraz ordan uzaklaşır tam o anda Uçağın geri kalan parçaları da alev alır.Yağız birden arkasına döner önünde sadece 120 yolcudan kalan küller vardır.Kucağında ise yaralı Yasemin.)

~3.BÖLÜM SONU~
    ~aksamguzelı~
    ~aksamguzelı~
    HaticeFan Grafiker
    HaticeFan Grafiker

Mesaj tarafından ~aksamguzelı~ Salı Tem. 27, 2010 11:03 am

AŞKA İNAT
    ~4.BÖLÜM~
    TANITIM

~4.BÖLÜM~
    (Çok sevgili ...AŞKA İNAT... takipçileri;
    Senaryomun orjinalliği açısından (tabi yağız ve yasemininde amerikada olması
    nedeniyle)aslında orada konuştukları karşılaştıkları kişilerle olan
    diyaloglarını ingilzce yazıp daha sonra çevrilmiş halini yazmayı
    düşünüyordum.Ancak benim ingilizcem sadece konuşacak kadar eğer olurda yapıda
    yanlışklık yaparmıyım diye yelize çeviri yapmasını rica edecektim fakat
    kendisinin yoğun olduğunu öğrendim ve bende direk çevrilmiş halini yazıyorum
    belkide size okurken daha çok kolaylık sağlayacak,bilemem...Ancak aslında
    ingilizce konuştuklarını fakat benim size direk alt yazılı halini verdiğimi
    belirtmek istedim,saygılarımla...)
    (Yağız o anın sersemletici etkisiyle ne
    yapacağını bilmez,başından hafif bir darbe almıştır ve siyah saçlarının
    kenarından usul usul kan damlamaktadır.Kucağındaki Yasemininin ise durumunun
    ağır olduğunu düşünmektedir,halbuki daha kalp atışlarının var olup olmadığına
    bile bakmamıştır.Ama içinden bir ses onun ölmediğini hatta
    ölemeyeceğini,ölmemesi gerektiğini Yağız'a fısıldamaktadır.Sersemlemiş
    düşünceleri onu ilk önce yangın yerinden kaçmaya zorlar,yürür çamurlu
    toprakların üzerinde Kucağında Yasemini taşımanın verdiği dengesizlikle
    yürür.Yaklaşık 5 dakika sonra çamurların yerin dibine göçmüş,çamurlu suların
    onların üstüne çıktığı dar bir yola çıkar,artık ne kadar yasemini
    taşıyabileceğini bilmemektedir.Dayanması gerektiği ise gözlerinin önünden geçen
    bir tren gibi düdük çalıyordu ona.Bir anda ilerden gelen ışıklı birşey
    farketti.Işık giderek yağıza yaklaşıyor,yağız ise gözlerini kısmaktaydı.Onun
    bir araba olduğunu farkedince bir anda kendini arabanın önünde bulur...)
    yağız:dur dur ... !
    (arabanın şöförü yağızı ve ağaçlığın arkasından gelen dumanı ve alevi görünce
    durur ve yağızı -tabi bide yasemini- arabasına alır.)
    (ekran değişir.Kamera yaseminin evini göstermektedir.annesi ve babası yaseminin
    hasretiyle olan savaşlarında bir yeni güne daha girmişlerdi.emekli olan babası
    televizyon izlemekte,annesi ise akşam için yemek telaşındadır.eşinin televizyon
    izlediği kanepenin hemen arkasındaki masada oturmuş,fasülye ayıklamaktadır.)
    emin:füsun!
    füsun:efendim?
    emin:yasemin aradı mı?
    füsun:daha aramadı,hem daha kaç kere söyleyeceğim uçağın 12 saat sürdüğünü,
    emin:ne biliyim belkide bizde gitmeliyiz amerikaya!
    (füsun bu cevap karışısında hafif sırıtır.)
    füsun:evlendiğindede evlerine kamp kurarız,emin.
    emin:tamam füsun bence yemeğinle ilgilenmelisin,ocaktan garip sesler
    çıkarıyor.(emin televizyonuna döner ve gülümseyerek kanalı değiştirir.)
    (füsun ise ocaktaki yemeğe bkmak için apar topar mutfağa girer.)

(emin ise ekrana doğru
    dönmüş,ancak nutku tutulmuş vaziyettedir.ana haber bülteninde yaseminin
    uçağının düştüğü haberi verilmektedir.)

haberler:****** havalimanından
    hareket edip,Newyork istikametine gimekte olan türksat A1 adlı uçak newyotk
    yakınlarında kaza yapmıştır,kazada ölen ve yaralı sayısı henüz tespit
    edilmemiştir,yetkililer uçağın yandığını ve kimlik tespiti yapılamadığını da
    ekledi…)

(emin hberi dinlemiş ve haberde kaza
    resimleri gösterilirken füsunu çağırmıştır.)

emin:füsun ,koş!!
    (füsun süratle mutfaktan gelir,ve
    televizyona bakar,o sırada sunucu haberi flaş flaş olarak bir daha
    yeniler,füsunun elleri , ayakları tutmamaya başlar ve eminin sağ omzuna doğru
    yığılır.)

(sesler yankılı gelmektedir.)
    emin:füsun,füsun…
    (ekran değişiri,kamera hastane
    odasında gözlerini bulanık bulanık açan yasemini ve yatağını kenarın oturan
    başı sargılı yağızı gösterir.)

Yasemin uyanır…
    Yasemin:nerdeyim ben?
    Yağız:Günaydın,İnatçı prenses…
    Yasemin:burası neresi,hem sen hine ne arıyorsun burada?
    Yağız:yatıyorsun ama maşallah çeneden de geri kalmıyorsun!
    Yasemin:bu seni hiç ilgilendirmez,
    Yağız:kendini yormamalısın!
    Yasemin:uçak düştü,evet galiba zihnimde canlanıyor
    tekrardan,peki nasıl kurtulduk…
    Yağız:düştüğümüz yerde emniyet kemerininde yardımıyla fazla
    hasarımız yoktu,tam yanımdaydın,baygındın…seni kucakladım,biraz ilerledikten
    sonra uçağın parçaları alev aldı,herkesin öldüğünü sandım,tabi bizden başka…
    Yasemin:başka kimse kurtulmadı mı?
    Yağız:ben o anda akıl edmedim ancak arka taraftan çıkan
    birçok kişi olmuş…
    Yasemin:annemleri aramam lazım,çok merak etmişlerdir…
    Yağız:şu an için,yerinden kalkmaman gerektiğini söyledi bir
    hemşire…
    Yasemin:annemler daha az önemli değil,
    Yağız:ama hemşireyi görsen fikrini değiştirirdin!
    (o sırada odaya zenci şişman,saçları tiftik tiftik hafif
    kısa saçlı bir kadın gelir.)
    kadın:hastamız nasıl bakalım,bu inatçı bey sizi üzmüyor
    umarım…
    (yasemin hafif gülümser.)
    (kamera Uluaslanların malikanesini gösterir.)
    (Yağız’ın ailesi haberi almış ve aygın baygın amerikayla
    irtibata geçmeye çalışmaktadırlar…)
    (Harun Badenin ellerinden tutmuştur,bade koltukta baygın Harun
    ise ayakta elinde telefonla konuşmaktadır,Ayfer ise annesinin hemen yanında
    oturmaktadır..)
    Harun:ne demek ulaşılamıyor,derhal Amerika’ya 3 uçak bileti
    istiyorum…
    (Harun konuşmak için içeri geçer…)
    Bade:Yağızzz…. Yağız…. Oğlumu istiyorum,oğlumu getirin bana…
    Ayfer:Annecim lütfen sakin ol tansiyonun fırlıycak … Bak
    babam konuşuyor,
    Bade:Ne demek sakin ol Ayfer,oğlum oğlum gitti benim…
    (Kamera ayferin acı dolu bakışlarını gösterir ekran değişir….)
    (Kamera Yaseminin odasını ve odaya geeln Amerikan Türk
    Konsolosunu gösterir.)
    yağız:nasıl yani,vizelerimiz yandı mı?
    Konsolos:Başbakan bu konuyla bizzat ilgilenmemi
    istedi,uçakta vizelerininz hatta kimlikleriniz bile yandı bunlar olmadan
    Amerikan Hüümeti kaza bile olsa burada kalmanıza izin vermez….
    Yasemin:Ne demek bu,uçağı bilerek düşürmedik ya….
    Konsolos:Elbette öyle demek istemedim,
    Yasemin:Bakın ben bu bursu kazanmak için çok şeyden
    fedakarlık ettim,eğer sınır dışı edilirsek bursum yanar…
    Yağız:Vizem 5 yıllıktı…İnanamıyorum,yandı kül oldu resmen….
    Konsolos:Bakın şimdi bizim yapmamız gereken sizi sağ salim
    Türkiye’ye ulaştırmak…Elimizden başka bir şey gelmez…Hastaneyle konuşup taburcu
    işlemlerinizin halledilmesini isteyeceğim uçağınız bu akşam…Tekrar geçmiş
    olsun..
    (Konsolos odadan çıkar.)
    Yağız:Adama bak ya…
    Yasemin:Yağız…
    Yağız:efendim…
    Yasemin:Senden bişey isteyebilir miyim?
    (Kamera yağzıın merak dolu bakışlarını gösterir ve ekran
    değişir.)
    (Kamera telefon klubesinde konuşan yasemini ve onu yanında bekleyen
    yağızı gösterir.)
    (Kamera Güneylerin evini gösterir Emin Füsunu
    kolonyalamaktadır,o sırada telefon çalar ve emin acele acele telefonu açar.)
    emin:aloo??
    Yasemin:alo baba…
    Emin:yasemin kızım..
    Yasemin:babacım ben iyiyim,şimdi hastanedeyim…
    (o sırada yasemini duyan füsun eminin elinden telefonu
    kapıverir.)
    yasemin:aloo,alooo baba…
    füsun:Yasemin ,kızım….Allah.’ım sana şükürler olsun..
    yasemin:annecim…
    füsun:kızım,canım iyisin demi…
    yasemin:annecim siz meraklanmayın ben çok iyiyim…sabah
    İstanbulda olucam…
    füsun:Kızım…bekliyoruz biz,senin sesini duydukya artık
    içimiz rahat….
    Yasemin:annem benim hadi çok öpüyorum…
    Füsun:kuzum
    benim..çok dikkat et kendine..
    Yasemin:tamam annecim …
    (yasemin telefonu kapatır…)
    (Yasemin yüzünü yağıza doğru döner…)
    yasemin:Benn…
    (der ve ağlamaya başlar…yağız hemen yasemini kucaklar…)
    yağız:şşşşşşş…ağlamak yok prenses…
    yasemin:Prenseslerde ağlayabiliyormuş,halbuki saraylarında
    babalarının dizlerinin dibinde hep çok mutlu görünürler…
    yağız:unuttuğun bişey var,hayat…Onlar hayal … Bizse hayat…
    ~4.BÖLÜMÜN SONU~

Forum Saati Perş. Eyl. 19, 2024 4:14 pm