KVP  Bölüm yorumları - Sayfa 23 Uyeol11

Join the forum, it's quick and easy

KVP  Bölüm yorumları - Sayfa 23 Uyeol11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+30
Irem_Bjk
AlemdarEbru
eru
olasılıksız kısss
melike
Limonata
dizikolik
oslemmsemiz
neml
Bella
nnurr
Black Diamond
Gamzelim
sena
haticee_
Gizli Özne
~aksamguzelı~
yeterki_gül
H.SeNDiL
zeyneep67
zeynep
emila
Hatice'm
ebrulim
-YeLiZ-
AşksınHaticem
melek hatice
q:)ßr@
Kadir Kavri
Света(Isik)
34 posters

KVP Bölüm yorumları

emila
    emila
    Hatice Fanı
    Hatice Fanı

Kullanıcı Puanı : 284
    Lakap : Bonus

KVP  Bölüm yorumları - Sayfa 23 Empty Geri: KVP Bölüm yorumları

Mesaj tarafından emila C.tesi Haz. 05, 2010 1:12 pm

Yine o sahneyi izledim.yine titriyorum.Belki yaşadığına dair ipucu bulurm diye ama hayır.3.kez kendime acı vermekten başka bir işe yaramadı izleyişim.aksine öldüğüne dair her şey bırakmışlar.arabanın içinde yanan cesede kadar.Hatta Polat'ın sağır olmasına kadar ayrıntılı bir şekilde hazırlamışlar.Bebek kucağındayken burdayız diye bağırırken Ebru bebek gittikten sonra Polata gelme diye bağırıyor.böyle bir karakteri çıkarmakla kvp kendisine yazık etti.
    H.SeNDiL
    H.SeNDiL
    Genel Moderatör
    Genel Moderatör

Kullanıcı Puanı : 3338
    Lakap : Gamsız

Mesaj tarafından H.SeNDiL C.tesi Haz. 05, 2010 6:05 pm

Ozkandan son bir bilgi!

Zaten rüyada neyse. İnanmazsınız. O efecki o yüzden verdiler. Belki rüya diye çeviririz diye. Ayrıca Ebru kurtulursa arabadan o şekilde delirmiş bir halde bir ülkenin bir bakım evinde olacak. Yani Nergiz gibi delirecek...
    nnurr
    nnurr
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 1129
    İş/Hobiler : öğrenci

Mesaj tarafından nnurr C.tesi Haz. 05, 2010 6:39 pm

H.SaSmAz demiş ki:Ozkandan son bir bilgi!

Zaten rüyada neyse. İnanmazsınız. O efecki o yüzden verdiler. Belki rüya diye çeviririz diye. Ayrıca Ebru kurtulursa arabadan o şekilde delirmiş bir halde bir ülkenin bir bakım evinde olacak. Yani Nergiz gibi delirecek...

belki ???
    bu yaz ayrılırlarsa ölüyo evleniyorlarsa rüya (bu pananın iki yüzlülüğü )
    her şekilde olayları kendilerini yontacak şekilde final yaptılar demekki What a Face (ebrunun yaşadığına ihtimal vermiyorum ama
    rüya olursa şu şekilde olabilir
    polat ve memati kaş göz areketi yapmışlardı ondan sonra memati veya abdülhey arkadan dolaşıp ebruyu arabadan çıkarırlar fakat aron elifi almıştır Crying or Very sad ebru da elifin aronun aldığını öğrenip sinir krizi geçirir Crying or Very sad polatın iskenderin yaptıklarını hatırladığında ebru ve elifi hatılama sebebide ebrunun durumu ve elifin kaçırılmış olmasıdır Crying or Very sad
    ama hiç sanmıyorum ebru öldü Crying or Very sad Crying or Very sad
    H.SeNDiL
    H.SeNDiL
    Genel Moderatör
    Genel Moderatör

Mesaj tarafından H.SeNDiL C.tesi Haz. 05, 2010 6:57 pm

nnurr demiş ki:

belki ???
    bu yaz ayrılırlarsa ölüyo evleniyorlarsa rüya (bu pananın iki yüzlülüğü )
    her şekilde olayları kendilerini yontacak şekilde final yaptılar demekki What a Face (ebrunun yaşadığına ihtimal vermiyorum ama
    rüya olursa şu şekilde olabilir
    polat ve memati kaş göz areketi yapmışlardı ondan sonra memati veya abdülhey arkadan dolaşıp ebruyu arabadan çıkarırlar fakat aron elifi almıştır Crying or Very sad ebru da elifin aronun aldığını öğrenip sinir krizi geçirir Crying or Very sad polatın iskenderin yaptıklarını hatırladığında ebru ve elifi hatılama sebebide ebrunun durumu ve elifin kaçırılmış olmasıdır Crying or Very sad
    ama hiç sanmıyorum ebru öldü Crying or Very sad Crying or Very sad

Ben rüya olma ihtimalini gectim! Sahsen eger dizide olabilme ihtimali olursa su sekilde olacaktir:

Ebrunun elleri koltugun basligina bagliydi, Koltuk basligi yukari cekince cikar! Son anda Ebru adamin bebegi Polata vermek icin degil kacirdigini gorunce, kendi cekip cikarmistir ve arabadan atlamistir. Tabi duser ve sirti falan yanik izleri icindedir, veya adamin pesinden gitmistir. Ama o sokla delirmis olabilir, nereye gitigini birsure sonra bilemez haldedir Like a Star @ heaven

Mantikli bence, ama fazla ucmus olabilirim Surprised
    Hatice'm
    Hatice'm
    Moderatör
    Moderatör

Kullanıcı Puanı : 2565
    İş/Hobiler : çöpçü :D
    Lakap : Golden

Mesaj tarafından Hatice'm C.tesi Haz. 05, 2010 7:01 pm

neeeeeee ??? hayirrrr istemiyorumm Hatice'm baska dizide oynasin bir buçuk dakkalik rol istemiyiiimm bennnn KVP  Bölüm yorumları - Sayfa 23 360154
    hemde delirmi$ bir haldee ???
    Gamzelim
    Gamzelim
    Hatice Aşıgı
    Hatice Aşıgı

Kullanıcı Puanı : 658

Mesaj tarafından Gamzelim C.tesi Haz. 05, 2010 8:49 pm

ucmayin millet öldü iste ÖLDÜ!!!
    böyle bir sey yaparmi pana??? neco diyo raci yaziyo, pana uyguluyo bu kadar basit ve acik...
    neco hatceyi kullandi atti, kendi gibi seviyesi düsük olan seyler ancak ona yakisir!!!
    haticee_
    haticee_
    ADMİN
    ADMİN

Kullanıcı Puanı : 3683

Mesaj tarafından haticee_ C.tesi Haz. 05, 2010 10:19 pm

ya ölmedi diyorum ya ölmedi ebrum ölmedi hyr ölmedi

ya gözlerımle görücem ölmediginide

bu arada elıf apla sende biliyorsun

ebru ölmiycekt diye kesın bir net cvp almıstım

o cvptan sonra da herkes ebruyu ölücek sanıcak demişti diye eklemıştım hatırlıyormusun Sezon finalınde böyle bir şey olucagını tahmın ediyordum ama bana da bu herke ölecek sanacak diyen kişi de o final sahnesını dogruyor ve ölmedigini söyluyor tek ölmedigini söyluyor

ve bende biliyorum kı final seneryosu 2 hafta önceden belirlernıyor ....

final shnesı biliyordu herkes ebruyu ölecek sanacak diye boşuna deyini sanmıyorum asla....EBRU ÖLMEDİ BU KADAR BASİT

BİLİYORUM HALA BANA KIZGINSINIZ AMA ÖLMİYCEK DEDİGİM İÇİN BENDE ÇOK EMIN KONUŞUYORUM BU KONUDA ÖLMEDİ

En son haticee_ tarafından C.tesi Haz. 05, 2010 10:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Kadir Kavri
    Kadir Kavri
    Hatice Aşıgı
    Hatice Aşıgı

Kullanıcı Puanı : 1116

Mesaj tarafından Kadir Kavri C.tesi Haz. 05, 2010 10:26 pm

haticee_ demiş ki:ya ölmedi diyorum ya ölmedi ebrum ölmedi hyr ölmedi

Sen Kendini Kandırmaya Devam Et...
    haticee_
    haticee_
    ADMİN
    ADMİN

Mesaj tarafından haticee_ C.tesi Haz. 05, 2010 10:31 pm

Kadir Kavri demiş ki:
    haticee_ demiş ki:ya ölmedi diyorum ya ölmedi ebrum ölmedi hyr ölmedi

Sen Kendini Kandırmaya Devam Et...
    ,

Kadir abi kendimi kandırmıyorum hepınıze demek istedigim ebru ölmedi

Ya bende finalsahnesını izlerken gerçekten öldü diye aglamıştım sora bana tuyo veren kişi ve aileside o gun bizdeydi gerçek diyorum o sahneden sonra bile ölmedi dedi ya ben emın oldum ölmedi

çünkü ebruyu ne kadar sevdimi bilir benım yapmaz bana

ebru ayrıca 2 hafta önce önceden demişti herkes ebruyu öldü zanedecek diye

ya ebruyu öldüremezler herkesle idaya girerim kaybedeceğim bir idaya girmem ben ama demek istedigim şudur ...ebru ölürse retiglerinin gidecegini raci odunuda bahadır odunuda biliyordur. cyclops cyclops
    Bella
    Bella
    Hatice hayranı
    Hatice hayranı

Kullanıcı Puanı : 5

Mesaj tarafından Bella Paz Haz. 06, 2010 11:40 am

kaç gündür üzüntüden okuyup okuyup çıkıorum bi şey yazmak içimden gelmiyor ama bizi gereksiz yere umutlandırmanı da çok acımasız buluyorum hatice arkadaşım Crying or Very sad
    ebrumuz öldü bebeği almaya gelen adamın onu arabadan çıkarmadığını gördük ışığı da yakmış şerefli pana içindekinin haticemiz olduğunu gözümüze gözümüze sokmak için daha nası yaşayacak ki ebru bence bizi daha fazla üzme lütfen kaç gündür zaten şoktan çıkamıorum yok yere umuda kapılmak istemiorum açıkçası silent
    haticee_
    haticee_
    ADMİN
    ADMİN

Mesaj tarafından haticee_ Paz Haz. 06, 2010 1:58 pm

Bella demiş ki:kaç gündür üzüntüden okuyup okuyup çıkıorum bi şey yazmak içimden gelmiyor ama bizi gereksiz yere umutlandırmanı da çok acımasız buluyorum hatice arkadaşım Crying or Very sad
    ebrumuz öldü bebeği almaya gelen adamın onu arabadan çıkarmadığını gördük ışığı da yakmış şerefli pana içindekinin haticemiz olduğunu gözümüze gözümüze sokmak için daha nası yaşayacak ki ebru bence bizi daha fazla üzme lütfen kaç gündür zaten şoktan çıkamıorum yok yere umuda kapılmak istemiorum açıkçası silent

arkadaşım nedese panada tanıdıkları olanlar ebrunun ölmedigini söytluyor

dilek apla özkan daha baya var ..b

ve bende diyorum ebru ölmedi

SİZE EN BÜYÜK ACIMASIZLIGI ÖLDÜ DİYİP SİZİ ÜZERSEM YAPARIM.....

Siz bu kadar üzülmek istiyorsanız üzlün ama ben üzlmiycem yapamazlar bu kesin ve net bir cvp
    Gamzelim
    Gamzelim
    Hatice Aşıgı
    Hatice Aşıgı

Kullanıcı Puanı : 658

Mesaj tarafından Gamzelim Paz Haz. 06, 2010 3:17 pm

haticecm tmm anliyorum birileri biseyler diyorlar...
    ama mesela özkan demistiki ebruyla ilgili sok edici bisey olacak, özka bizim ne kadar cok sevdigimizi biliyor ebruyu o yüzden bizi üzmemek icin üzeri kapali söyledi bunu simdi anliyorum, kaldiki yasasa bile nergiz hanim 2 olmasini istemiyorum, öyle olacaksada üzgünümama ölsün daha iyi, ben öyle bir ebruyu izleyemem, yüregim el vermez... böylesi belki daahaa da iyidir...
    kaldiki sence senaristler bilmiyorlarmiki tüyolar yayiliyor, belki biz ebruculari cantada keklik hesabi kaybetmek istemedikleri icin ortaya bizi umutlandiracak tüyolar saliyolardir, asilsiz tüyolar...
    belkide sevdiklerin seni üzmemek icin öyle dediler...

birde söyle bisey olsa senn dedign gibi ihtiyarlar ebruyu kurtarmis olsa millet nasil mort olur, ama bize en ufakbir ipucu bile birakmadilar, mantikli tüm cevaplar ebru öldü diyor..

icim yaniyor, birazda sen yakma nolur...Sad
    nnurr
    nnurr
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından nnurr Paz Haz. 06, 2010 4:28 pm

finalde polat iskenderin yaptıklarını hatırlarken en acılı sahneleri seçmişler evdeki yangın ,mematin kriz halleri ,tuncayı erhanı falan hep yaşadığı acılar vardı ama ebru ve elifi en mutlu haliyle hatırladı bu benim çok hoşuma gitti yaaa
    Gizli Özne
    Gizli Özne
    Hatice Aşıgı
    Hatice Aşıgı

Kullanıcı Puanı : 568

Mesaj tarafından Gizli Özne Paz Haz. 06, 2010 5:55 pm

nnurr demiş ki:finalde polat iskenderin yaptıklarını hatırlarken en acılı sahneleri seçmişler evdeki yangın ,mematin kriz halleri ,tuncayı erhanı falan hep yaşadığı acılar vardı ama ebru ve elifi en mutlu haliyle hatırladı bu benim çok hoşuma gitti yaaa

Dimi ben anladım bebgın ölmedıgını o sahnede çünkü sadece Ebru gösterdıler bebegın yuzu gözükmedı onun yuuznu elıyle kendıne çektı .. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
    haticee_
    haticee_
    ADMİN
    ADMİN

Mesaj tarafından haticee_ Paz Haz. 06, 2010 6:10 pm

Gamzelim demiş ki:haticecm tmm anliyorum birileri biseyler diyorlar...
    ama mesela özkan demistiki ebruyla ilgili sok edici bisey olacak, özka bizim ne kadar cok sevdigimizi biliyor ebruyu o yüzden bizi üzmemek icin üzeri kapali söyledi bunu simdi anliyorum, kaldiki yasasa bile nergiz hanim 2 olmasini istemiyorum, öyle olacaksada üzgünümama ölsün daha iyi, ben öyle bir ebruyu izleyemem, yüregim el vermez... böylesi belki daahaa da iyidir...
    kaldiki sence senaristler bilmiyorlarmiki tüyolar yayiliyor, belki biz ebruculari cantada keklik hesabi kaybetmek istemedikleri icin ortaya bizi umutlandiracak tüyolar saliyolardir, asilsiz tüyolar...
    belkide sevdiklerin seni üzmemek icin öyle dediler...

birde söyle bisey olsa senn dedign gibi ihtiyarlar ebruyu kurtarmis olsa millet nasil mort olur, ama bize en ufakbir ipucu bile birakmadilar, mantikli tüm cevaplar ebru öldü diyor..

icim yaniyor, birazda sen yakma nolur...Sad

ama beni üzmek istemeseler bana ümit vermezdi benim üzlmemi istemez ki ve o da beni üzmemk için öldüyse söylerdi ....

ya beni madem üzemek istiyor bana neden ölmedi dedibenim izleyip görecegimi bilmiyormuydu? biliyordu

ama kaç hafta önce söyle herkes ebruyu öldü zanedecek bu kadar basit ebru hakında bir gerçek çıkıcak ama bu konu hakında kimse hiç bir şekılde bilgi alamaz ebru ölmedi ....

eyer öldüyse söylerdi daha fazla üzlmeyim diye Surprised Surprised Surprised Surprised
    Kadir Kavri
    Kadir Kavri
    Hatice Aşıgı
    Hatice Aşıgı

Kullanıcı Puanı : 1116

Mesaj tarafından Kadir Kavri Paz Haz. 06, 2010 10:37 pm

Kimse,Kimseyi Kandırmasın Artık Necati Bey,Kurbanı Oldu Hatice Hanım 2*2=4
    haticee_
    haticee_
    ADMİN
    ADMİN

Mesaj tarafından haticee_ Paz Haz. 06, 2010 11:58 pm

Kadir Kavri demiş ki:Kimse,Kimseyi Kandırmasın Artık Necati Bey,Kurbanı Oldu Hatice Hanım 2*2=4

ya olamaz ben buna inamak istemıyorum ve inamıyorumda kadir abi nsl böyle bir şey ola bilir ki anlamıyorum birtürlü ama olmadı ebrum ölmedi ben o karakteri çok seviyordum of şimdi ben perşembe günleri kvp nsl bakarım ölmediyse kesin bakıcam da öldüyse
    AşksınHaticem
    AşksınHaticem
    Moderatör
    Moderatör

Kullanıcı Puanı : 2265
    İş/Hobiler : Mühendis
    Lakap : Hatice Şendil Aşığı

Mesaj tarafından AşksınHaticem Ptsi Haz. 07, 2010 4:11 pm

İŞTE GERÇEK BİR VADİ FANI VE BENCE GERÇEK BİR HATİCE ŞENDİL SEVER
    LÜTFEN OKUYUN ALINTDIR...kim olduğunu bilmiyorum ama böyle bir fan izlemiyorum diyorsa vadinin işi bitmiştir.vadiye Allah rahmet eylesin

Sezon finaline kadar dişimizi sıkarak izleyeceğiz demiştik. Allah'ım!!! Dişlerimize yazık etmişiz!!! Neyse ki, ilk yayınlandığı yıldan itibaren izlediğim bu diziye bu sezon zırvalamasına rağmen, seyirci vefası göstererek sabredelim dedik. Çevremi bırak kendime savunmaya bıktım artık bu diziyi. Sezon finali tam bir REZALET..! Aksion diye çoluk çocuğa bakıp, dizide verecek en ufak bir konu kalmadı. Bütün bölüm "BAŞROL" diye gösterdikleri, "ÖRNEK" diye gösterdikler adam (Polat oluyor kendisi) adam denilecek halde bile değildi. Daha evladına, eşine olan sorumluluğunu bilmeyen bir adamdan FİLİSTİN kahramanı yazacaklar. İŞTE BU İNSANLAR FİLİSTİN'İ SANAL BİR KAHRAMANA BAĞLAYACAK KADAR KÖRÜ KÖRÜNE BAĞLANDI. Zaten artık sadece sanal dünyalarda alıyoruz intikam. İsrail denen yaratıkların yaptıkları bunca zülüm olmasa bu dizinin de izi tozu kalmazdı.

Son bölümlerde olduğu gibi sezon finalinde de SADECE, Polat'ın acizliğini izledik. İlk sahnede, İskender'e tekme atıp, karısını çocuğunu feda ediyor. Ve bunu da VATAN SEVGİSİ olarak lanse etmelerini KINIYORUM. İskender'i elbette sonra da öldürürsün. Bu nasıl bir saçmalıktı böyle? Traji komik.
    Allah'ın, kişilere aileleri hakkında ne kadar sorumluluk verdiğini hiç değilse Efendimiz (s.a.v.) 'in hayatından öğrensinler. Böyle sahneler çekerek bilmeyenleri çok yanlış yollara sevkediyorlar. Polat'ı örnek alıyorlardır, beyinsiz çokk. Polat kim ki? Acaba onun vatan millet insan sevgisi, Peygambelerden daha mı çoktu, işi onlardan daha mı fazlay dı? Eğer hayali bir örnek karakter yazıyorsanız adam akıılı yazıp, bilmeyenlere sahte vatan sevgileri aşılamayın. Bu sahneden dolayı nefret ettim pana'dan. Manevi yönü var diye, değerlerimizi biliyor diye bağlanmıştık bu diziye, meğer bir iş bilmiyor, sadece biz gözümüzde büyütmüşüz.

Bilirkişilerin bütün söyledikleri doğru ; bu dizinin yanlışları doğru olarak göstermesinden bıktım artık. Zulme ortak oluyoruz hep. Artık sağduyularını kaybetmişler. Ve biz bu senaristlerin bu kadar sağduyu kaybetmesine şaşırıyoruz. Yazıklar olsun bize ki, kimleri balon gibi şişirip değer vermişiz.

Kozmik oda rezaletinden tut, örnek olarak gösterdikleri Polat'a kadar herşey allak bullak olmuş. Bu kadar kolay değil, o gizli odalara girmek.
    Müsteşar iki asker öldürüyor, içerde işini hallediyor. Bu kadar ucuz hatalara düşmüş bu dizi. Polat'ın sadece acizliği vardı, aksion operasyon var, hani nerde, bu bölüm tek bir konu anlatmadılar ama. Aron Feller'in israil adamına söyledikleri çok basit, sıradan, alelacele, israil baskınına hazırlanmış. Başka ne, yok!

POLAT, İSKENDER'den intikam alamadı ki. İskender'i yakalayamadı. İskender, kendi ayağıyla çıkmasaydı yine Polat bir iş beceremezdi birrr,
    artık bu bayan başrol değişimi midemi bulandırıyor bu da iki..!
    Bu dizi ve bu firma, pana film yani, MANTIĞA göre değil, KALİTEYE göre değil, SENARYOYA göre değil, başka mecralara göre mi dizi çekiyor? Bu kadar saçmalık başka şekilde açıklanamaz.

Polat'ın evililik ve çocuk meselesi örnek bir aile profili olarak kapanmalı, sadece ve sadece derin devlet anlatılmalıydı. Vadi ne yapıyor ama, hala başa sarıyor. Eşini, çocuğunu ilk sahnede kurtarıp, hiç bu meselelere girmeyecekti. Ebru gibi uygun eş profilini yıkması büyük bir hata.
    Bir kadını o şekilde bombalı arabada patlatıp yandırması nefret uyandırdı. Bir çocuğu annesiz bıraktılar. Bu nasıl bir senaryo? Fanlıkları değil, aklı göz önünde bulundurun, daha fazla batmayın demiyorum, çünkü zaten battı bu dizi. Öldü bizim için.

Söylenecek çok şey var ama, artık bitti. Sezon Finali değil, FİNAL oldu bizim için. Ne benim, ne ailemin, ne de çevremdeki onlarca vadi sevenlerin sabrı kaldı. Artık bir sahnesini izlemeyi bırak ismine bile tahammülüz kalmadı.
    Umarım bunu burdan PANA denilen çok saygıdeğer yetkililer okuyordur.
    Bunları bunca yıldır çok beğenerek izlediğimiz bu dizi için söylüyoruz, birgün bu şekilde bırakacağımız hiç aklıma gelmezdi.

Artık seyirciyi aptal yerine koyan, hiçbir şey anlatamaz hale gelen bu dizi bitmiştir bizim için. Bilmeyenleri bol bol kandırın artık. Üçüncü olursanız da elinizi öpüp başınıza koyun. Ancak israil üzerinden prim yapmaya devam edin. Yoksa iziniz tozunuz kalmayacak. Evet, bunları beni bilen yakınlarım duysa inanamaz. Ben ki bunca yıl kimseye laf ettirmeden izledim, ama artık savunalacak bir tarafı kalmadı. Kollama'yı örnek alın biraz. İzlediğim iki derin devlet dizisi vardı, Vadi bitti, asla bakmam bundan sonra. Sadece Kollama yeter de artar bize. Orda ki örnek gösterilen karakter Necip Amir'e baksınlar bir, hem işlerini hem ailesini, tam bir Allah'ın sevgili kulu olma yolunda nasıl yapıyor.

Unutmadan, Hatice Şendil gibi oyunculuğu ve duruşuyla ekranların en iyi bayan oyuncusunu elinden kaçıran bu dizi yapıp yapabileceği en büyük aptallığı yaptı. Tv dizilerilerinin ve oyuncuların %90' nının bu kadar kötü olduğu bir zamanda, bu dizide tanıdığım ve temizliğini-duruşunu takdir ettiğim Hatice Şendil, ellerinde olan bir mücevherdi. Ben şimdiye kadar hem bu kadar başarılı, hem bu kadar temiz, hem bu kadar güzel, özü dışına yansımış bir kişi görmemiştim.

Bundan da emin oldum ki, yıllardır büyük beğeniyle izlediğim bu dizi, bütün özelliklerini kaybettiği gibi, OYUNCU SEÇME özelliğini de kaybetmiş. Hangi oyuncuyu elinde tutup, hangi oyuncuyu almaması gerektiğini bilemiyor artık. Bu dizinin artık bir bölümünü bile izlemeyiz. Çok şükür tüm ailece kurtulduk. Hatice Şendil için de iyi olmuş, bu dizide harcanmasın. Asla normal bir dizi, sadece aşka dayalı bir dizi izlemediğim halde, Hatice Şendil'in dizisi olursa mutlaka izlemek isterim. Zira kendisi asaleti olan bir kişi.

Son olarak, pana'ya bir öneri ; vadi'yi bozduğu gibi resmi sitesi de bozukmuş, tam bir komediymiş. Resmi sitesi olduğunu duyduk, dün girdik arkadaşlarla, ama üye olmaktan bir bakışta vazgeçtik. Orası tam bir çocuk parkı. Fanatik, ve diziyi aslında ne için izlediğini bilmeyen, sadece orda hala eskilerin yasını tutan bir avuç kişi var. Bunu dün okuduğumuz birkaç mesajdan anladık, ve hemen çıktık. Zaman kaybı, yorumcu yok, sorsan hiçbir şey bilmezler devletten, şimdiye kadar ne anlattığından. Yani çoğunluk böyledir, elbette vardır bir kaç kendini bilen. Biz bir kaç yorumun hepsinde de komiklik gördük sadece ama.? Bu bölümde hiçbir konu anlatamazken, sadece ebru çıkmış diye anlata anlata bitiremiyorlar. Nasıl bir komedi ama? Böyle grupları tez olarak psikoloji bölümlerinde işliyorlar. 24 saat internetin başında fanlık yapıyorlardır. Bunları bu tezlerden, anlatan doktorlardan çok iyi biliyoruz da.
    Yazık vallahi, ömürleri bir hiç uğruna gidiyor.
    Pana, yoksa bunları aklı başında gerçek seyirci zannedip yorum yerine mi sayıyor, bu hallere düşmelerine sebeblerden biri de bu mu? Hayır, senaristlerin de bu kadar akıl dışına çıktığını hiç sanmam. Neyse, sonuç olarak, sadece dün tek bir yorum yapıp, diziyi bıraktığımızı söylecektik, ama ordaki tıfıl olanların birbirinden komik yazılarını görünce vazgeçtik. Pana, nasıl bir resmi site kurmuş, bunu merak ettik doğrusu..!?
    H.SeNDiL
    H.SeNDiL
    Genel Moderatör
    Genel Moderatör

Mesaj tarafından H.SeNDiL Ptsi Haz. 07, 2010 4:14 pm

Seyirci dilimizin yorumuna ayrica hayran kaldim. PanaFilmin gozune gozune sokmak gerek bu yorumu Mad Alintilayip alintularip her sayfada boy gosterilmeli. Bazi yerlerde agir yuklenmis, ama cok hakli!

Ebru ve Hatice ile ilgili soyledikleri cok guzel. Boyle akli basinda insanlarin guzel dileklerini almakta cok guzel birsey. Hatice abla icin bundan sonra hayirlisi inshallah queen
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Kullanıcı Puanı : 6172
    Lakap : Tombis

Mesaj tarafından Света(Isik) Ptsi Haz. 07, 2010 4:15 pm

evet bende bunu simdi dizifilmde okudum.....cok guzel yazdi....
    nnurr
    nnurr
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından nnurr Ptsi Haz. 07, 2010 4:18 pm

bende okudum bu yorumu ve hiç zaman kaybetmeden pana ya mail olarak attım
    AşksınHaticem
    AşksınHaticem
    Moderatör
    Moderatör

Kullanıcı Puanı : 2265
    İş/Hobiler : Mühendis
    Lakap : Hatice Şendil Aşığı

Mesaj tarafından AşksınHaticem Ptsi Haz. 07, 2010 4:24 pm

ya nurum o yorumu okuduğumdan beri mutlulukla karışık bir hüzünle ağlıyorum.sanki bizim içimizi yazmış herkimse Allah razı olsun...

tekrar ekliyorum okumayanlar okusun
    Sezon finaline kadar dişimizi sıkarak izleyeceğiz demiştik. Allah'ım!!! Dişlerimize yazık etmişiz!!! Neyse ki, ilk yayınlandığı yıldan itibaren izlediğim bu diziye bu sezon zırvalamasına rağmen, seyirci vefası göstererek sabredelim dedik. Çevremi bırak kendime savunmaya bıktım artık bu diziyi. Sezon finali tam bir REZALET..! Aksion diye çoluk çocuğa bakıp, dizide verecek en ufak bir konu kalmadı. Bütün bölüm "BAŞROL" diye gösterdikleri, "ÖRNEK" diye gösterdikler adam (Polat oluyor kendisi) adam denilecek halde bile değildi. Daha evladına, eşine olan sorumluluğunu bilmeyen bir adamdan FİLİSTİN kahramanı yazacaklar. İŞTE BU İNSANLAR FİLİSTİN'İ SANAL BİR KAHRAMANA BAĞLAYACAK KADAR KÖRÜ KÖRÜNE BAĞLANDI. Zaten artık sadece sanal dünyalarda alıyoruz intikam. İsrail denen yaratıkların yaptıkları bunca zülüm olmasa bu dizinin de izi tozu kalmazdı.

Son bölümlerde olduğu gibi sezon finalinde de SADECE, Polat'ın acizliğini izledik. İlk sahnede, İskender'e tekme atıp, karısını çocuğunu feda ediyor. Ve bunu da VATAN SEVGİSİ olarak lanse etmelerini KINIYORUM. İskender'i elbette sonra da öldürürsün. Bu nasıl bir saçmalıktı böyle? Traji komik.
    Allah'ın, kişilere aileleri hakkında ne kadar sorumluluk verdiğini hiç değilse Efendimiz (s.a.v.) 'in hayatından öğrensinler. Böyle sahneler çekerek bilmeyenleri çok yanlış yollara sevkediyorlar. Polat'ı örnek alıyorlardır, beyinsiz çokk. Polat kim ki? Acaba onun vatan millet insan sevgisi, Peygambelerden daha mı çoktu, işi onlardan daha mı fazlay dı? Eğer hayali bir örnek karakter yazıyorsanız adam akıılı yazıp, bilmeyenlere sahte vatan sevgileri aşılamayın. Bu sahneden dolayı nefret ettim pana'dan. Manevi yönü var diye, değerlerimizi biliyor diye bağlanmıştık bu diziye, meğer bir iş bilmiyor, sadece biz gözümüzde büyütmüşüz.

Bilirkişilerin bütün söyledikleri doğru ; bu dizinin yanlışları doğru olarak göstermesinden bıktım artık. Zulme ortak oluyoruz hep. Artık sağduyularını kaybetmişler. Ve biz bu senaristlerin bu kadar sağduyu kaybetmesine şaşırıyoruz. Yazıklar olsun bize ki, kimleri balon gibi şişirip değer vermişiz.

Kozmik oda rezaletinden tut, örnek olarak gösterdikleri Polat'a kadar herşey allak bullak olmuş. Bu kadar kolay değil, o gizli odalara girmek.
    Müsteşar iki asker öldürüyor, içerde işini hallediyor. Bu kadar ucuz hatalara düşmüş bu dizi. Polat'ın sadece acizliği vardı, aksion operasyon var, hani nerde, bu bölüm tek bir konu anlatmadılar ama. Aron Feller'in israil adamına söyledikleri çok basit, sıradan, alelacele, israil baskınına hazırlanmış. Başka ne, yok!

POLAT, İSKENDER'den intikam alamadı ki. İskender'i yakalayamadı. İskender, kendi ayağıyla çıkmasaydı yine Polat bir iş beceremezdi birrr,
    artık bu bayan başrol değişimi midemi bulandırıyor bu da iki..!
    Bu dizi ve bu firma, pana film yani, MANTIĞA göre değil, KALİTEYE göre değil, SENARYOYA göre değil, başka mecralara göre mi dizi çekiyor? Bu kadar saçmalık başka şekilde açıklanamaz.

Polat'ın evililik ve çocuk meselesi örnek bir aile profili olarak kapanmalı, sadece ve sadece derin devlet anlatılmalıydı. Vadi ne yapıyor ama, hala başa sarıyor. Eşini, çocuğunu ilk sahnede kurtarıp, hiç bu meselelere girmeyecekti. Ebru gibi uygun eş profilini yıkması büyük bir hata.
    Bir kadını o şekilde bombalı arabada patlatıp yandırması nefret uyandırdı. Bir çocuğu annesiz bıraktılar. Bu nasıl bir senaryo? Fanlıkları değil, aklı göz önünde bulundurun, daha fazla batmayın demiyorum, çünkü zaten battı bu dizi. Öldü bizim için.

Söylenecek çok şey var ama, artık bitti. Sezon Finali değil, FİNAL oldu bizim için. Ne benim, ne ailemin, ne de çevremdeki onlarca vadi sevenlerin sabrı kaldı. Artık bir sahnesini izlemeyi bırak ismine bile tahammülüz kalmadı.
    Umarım bunu burdan PANA denilen çok saygıdeğer yetkililer okuyordur.
    Bunları bunca yıldır çok beğenerek izlediğimiz bu dizi için söylüyoruz, birgün bu şekilde bırakacağımız hiç aklıma gelmezdi.

Artık seyirciyi aptal yerine koyan, hiçbir şey anlatamaz hale gelen bu dizi bitmiştir bizim için. Bilmeyenleri bol bol kandırın artık. Üçüncü olursanız da elinizi öpüp başınıza koyun. Ancak israil üzerinden prim yapmaya devam edin. Yoksa iziniz tozunuz kalmayacak. Evet, bunları beni bilen yakınlarım duysa inanamaz. Ben ki bunca yıl kimseye laf ettirmeden izledim, ama artık savunalacak bir tarafı kalmadı. Kollama'yı örnek alın biraz. İzlediğim iki derin devlet dizisi vardı, Vadi bitti, asla bakmam bundan sonra. Sadece Kollama yeter de artar bize. Orda ki örnek gösterilen karakter Necip Amir'e baksınlar bir, hem işlerini hem ailesini, tam bir Allah'ın sevgili kulu olma yolunda nasıl yapıyor.

Unutmadan, Hatice Şendil gibi oyunculuğu ve duruşuyla ekranların en iyi bayan oyuncusunu elinden kaçıran bu dizi yapıp yapabileceği en büyük aptallığı yaptı. Tv dizilerilerinin ve oyuncuların %90' nının bu kadar kötü olduğu bir zamanda, bu dizide tanıdığım ve temizliğini-duruşunu takdir ettiğim Hatice Şendil, ellerinde olan bir mücevherdi. Ben şimdiye kadar hem bu kadar başarılı, hem bu kadar temiz, hem bu kadar güzel, özü dışına yansımış bir kişi görmemiştim.

Bundan da emin oldum ki, yıllardır büyük beğeniyle izlediğim bu dizi, bütün özelliklerini kaybettiği gibi, OYUNCU SEÇME özelliğini de kaybetmiş. Hangi oyuncuyu elinde tutup, hangi oyuncuyu almaması gerektiğini bilemiyor artık. Bu dizinin artık bir bölümünü bile izlemeyiz. Çok şükür tüm ailece kurtulduk. Hatice Şendil için de iyi olmuş, bu dizide harcanmasın. Asla normal bir dizi, sadece aşka dayalı bir dizi izlemediğim halde, Hatice Şendil'in dizisi olursa mutlaka izlemek isterim. Zira kendisi asaleti olan bir kişi.

Son olarak, pana'ya bir öneri ; vadi'yi bozduğu gibi resmi sitesi de bozukmuş, tam bir komediymiş. Resmi sitesi olduğunu duyduk, dün girdik arkadaşlarla, ama üye olmaktan bir bakışta vazgeçtik. Orası tam bir çocuk parkı. Fanatik, ve diziyi aslında ne için izlediğini bilmeyen, sadece orda hala eskilerin yasını tutan bir avuç kişi var. Bunu dün okuduğumuz birkaç mesajdan anladık, ve hemen çıktık. Zaman kaybı, yorumcu yok, sorsan hiçbir şey bilmezler devletten, şimdiye kadar ne anlattığından. Yani çoğunluk böyledir, elbette vardır bir kaç kendini bilen. Biz bir kaç yorumun hepsinde de komiklik gördük sadece ama.? Bu bölümde hiçbir konu anlatamazken, sadece ebru çıkmış diye anlata anlata bitiremiyorlar. Nasıl bir komedi ama? Böyle grupları tez olarak psikoloji bölümlerinde işliyorlar. 24 saat internetin başında fanlık yapıyorlardır. Bunları bu tezlerden, anlatan doktorlardan çok iyi biliyoruz da.
    Yazık vallahi, ömürleri bir hiç uğruna gidiyor.
    Pana, yoksa bunları aklı başında gerçek seyirci zannedip yorum yerine mi sayıyor, bu hallere düşmelerine sebeblerden biri de bu mu? Hayır, senaristlerin de bu kadar akıl dışına çıktığını hiç sanmam. Neyse, sonuç olarak, sadece dün tek bir yorum yapıp, diziyi bıraktığımızı söylecektik, ama ordaki tıfıl olanların birbirinden komik yazılarını görünce vazgeçtik. Pana, nasıl bir resmi site kurmuş, bunu merak ettik doğrusu..!?
    Hatice'm
    Hatice'm
    Moderatör
    Moderatör

Kullanıcı Puanı : 2565
    İş/Hobiler : çöpçü :D
    Lakap : Golden

Mesaj tarafından Hatice'm Ptsi Haz. 07, 2010 4:26 pm

bu yoruma ne denirki ??
    adam/kadin bitti dediyse pana gerçekten bitti KVP  Bölüm yorumları - Sayfa 23 52201
    Haticemide pek bi ovmu$ KVP  Bölüm yorumları - Sayfa 23 932294
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) Ptsi Haz. 07, 2010 4:29 pm

Hatıce Şendil , Sezon Fınalıne damgasını vurdu dıyebılırız .. Yanı o kadar guzel yaşattıkı hıçkırlara boguldum dıyebılırım .. Kendını canını bıraktı kızı için canla başla bagırdı .. Ve en son olarak '' Kızımı Babasna götürün demesı ''

Hatıce Şendıl başka yapımlarda görürüz inşallah ..

Ebru'mun emanetı Elif 'ii çok merak edıyorum başına neler gelecegını .. Eli 'mi desem . Polatın o yıkılma sahnesı Sınema sahnesı gıbı olmuş .Çok etkıleyıcıydı ..

Sahsen dizidekı butun karakterlerı çıkardılar şimdi ne yapacaklar .. Çok saçmaydı herkesın çıkarılması .. En azından bana garıp geldı ..Tamam iskender ölmelıydı ama ne bılıyım H.Şendıl dızıden ayrılmak ıstedıgı haberı dogruydu o zman çünkü elif bebekle bırlıkte ebruda kurtulabılırdı ...Polat suanda Karahanlı durumunda .. Ebruyuda NErgıs yaparlardı ..

bu yorumda guzel yazildi.....

bir tek sey anlamiyerum????nede ahu olanda bu kadar buyuk tepki olmadi???ya elifciler tarafindan...ama ebru ates pukuruyerlar niye????cunku ebru ona mutluluk,yuva,bebek,ask hersey verdiyi icinmi...

elif her seferinde polatin canini yakmam icin elinden geleni yapiyerdu......ve polat her seferinde onu anladi.....
    Света(Isik)
    Света(Isik)
    Hatice Harbi Fan
    Hatice Harbi Fan

Mesaj tarafından Света(Isik) Ptsi Haz. 07, 2010 4:33 pm

1 yorum
    KVP THE AND!

Valla ben ne Ebru'cuyum ne bir şeyciyim.
    Ebru'yu ister bir şekilde ordan çıkarmış olsunlar, ister ölmüş olsun.
    İster Elif bebeğin adı ELi olsun, ister Polat kurtarsın kızını Elif olsun.

Böyle bir şey yok ya.
    Tamam vatan sevgisi her şeyin üzerindedir.
    Ammavelakin sen insan müsveddesi Polat Alemdar, karını ve kızını öldürecekler.
    Amenna diyeceksin yapma ya, neymiş vatan sağolsun.
    Kusura bakma da beyefendi sen önce içine insan sevgisini, evlat sevgisini yerleştir, sonra git vatanını sev, koru.
    Ulen; Memati'yle, Abdülhey'le uğraştığın kadar, onlara değer verdiğin kadar Ebru'ya da kızına da değer vermedin.
    Affedersin Memati ile Abdülhey için bir taraflarını yırttın ama Ebru ve Kızından hemencecik vazgeçtin.
    Neymiş 'beni affetmiş'miş valla seni Allah Affetsin, Allah!

İskender'i de öldürdüler.
    Bu sezon dizide katlanabildiğim tek tük isimlerden biriydi İskender Büyük.
    Kurtlar Vadisi olarak başladığı ilk günden bu yana şu diziyi izlemekten hiç vaz geçmedim.
    Demek ki her şeyin bir ilki varmış.
    İskender öldüğü için değil bu sezon Vadinin ruhu öldüğü için.
    Hıı seneye düzelirse belki ama belki izlerim de hiç umudum yok.
    Benim için KVP THE AND.
    Herkese keyifli paylaşımlar.

Unutmadan Musa Uzunlar'ı yürekten kutluyorum.
    Bize güzel oyunculuk seyrettirdiği, güzel vakit geçirttiği için.
    Bu bölümün son kısmında Necati Şaşmaz'ı da çok beğendim.
    Patlamadan sonra Duygusal ve ruhsal yansımasını çok güzel gösterdi.

2 yorum
    Sezon Finalini bekledim yazmak için.

Polat kendinden başka kimseye değer vermiyor.
    Bunu dün daha iyi anladım.

Sen önce karını ve çocuğunu kurtar.
    Elbet bir gün İskender i öldürürsün.

Yok yok Polat da akıl da yok mantık da.

Ebru her zaman ki gibi asil ve önce ailesini düşündü.
    Arabanın içinde ne kadar masum bir şekilde yardım bekledi.

Şunu 2 bölümdür daha iyi anladım.
    İskender kadınlara daha fazla değer veriyor.

Aron kaşla göz arası hal etmiş Elif imi.
    O sahnede içim bir yandı.

Şimdi ne olacak dedim kendi kendime.
    Elif babasına düşman biri olarak yetişecek.
    Polat varlığından habersiz.

Son anda Elif i kurtardılar ki Ebru niye çıkmadı arabadan?
    Ben orasına takıldım.
    Gözümden birşeyler kaçtı sanırım.

Bence Elif i kurtardılar ise gayet ihtiyarlar Ebru yuda kurtarırlar.

Ben hala ümidimi Ebrudan yana yitirmedim.

İskender bu kısa zaman içinde bir sülaleyi yok etmeyi başarmış.
    Polat bir adamı öldüremedi.

Ebru ve Elif ....

dizifilimde cok guzel yorumlar yapiyerlar....ebruyu nasilda seviyerlar....

Forum Saati Cuma Eyl. 20, 2024 4:04 am